Elektryk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/205/elektryk-741103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee05/src-BlogKwalif

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale osoby posiadające wykształcenie wyższe z dziedziny elektryki mają pełne uprawnienia do nadzorowania procesów wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej oraz mogą nadzorować prace podległych urządzeń elektronicznych. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale także ambitnie. Elektrycy są grupą zawodową, która może ubiegać się o uzyskanie kwalifikacji w zakresie eksploatacji, budowlanych, rzeczoznawcy, specjalisty i weryfikatora SEP, audytora energetycznego, a nawet biegłego sądowego. Mogą też uzyskać uprawnienia do sporządzania certyfikatów energetycznych budynków i stać się specjalistami w zakresie jakości energii elektrycznej. Możliwości i perspektyw w tym zawodzie jest bardzo wiele, choć na pierwszy rzut oka nie jest to widoczne.

Uzmysłowić to wielu osobom postanowił Zespół Szkół KKZ, który wzbogacił swój zasób ofert o innowacyjną metodą e-learningową, a mianowicie internetowy kurs elektryka, który jest zgodny z podstawą programową oznaczoną sygnaturą EE.05, dawniej E.8 i E.24. Od tej pory wystarczy zasiąść przez monitor własnego komputera i rozpocząć wędrówkę edukacyjną, której zwieńczeniem będzie zdobycie pełnej gamy uprawnień do wykonywania zawodu elektryka.

Teraz dla wielu osób wymówką nie będzie brak czasu w kontekście możliwości poszerzania swoich kwalifikacji zawodowych. Internetowe szkolenie na stanowisko elektryka można odbyć o każdej porze dnia i nocy, a do tego nie występuje żaden termin deadline, który zmuszałby do zapoznania się z całym materiałem przed upływem konkretnej daty. Specjaliści z Zespołu Szkół KKZ zadbali także o to, aby pomoce naukowe były na bieżąco uaktualniane. Dzięki temu do kursu mogą zasiąść nawet bardziej doświadczeni elektrycy, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

Zespół Szkół KKZ wykazał się nie lada wyczuciem, monitorując rynek pracy w Polsce. To oczywiste, gdyż to nie żadne przedsiębiorstwo, a jednostki oświatowe, które działają na tych samych uprawnieniach co szkoły publiczne. Świadczone usługi oznaczone są certyfikatem jakości ISO oraz w pełni akceptowalne przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Należy też wziąć pod uwagę, że Zespół Szkół KKZ posiada wpis w rejestrze instytucji szkoleniowych, co oznacza, że osoba zarejestrowana jako bezrobotna może ubiegać się o dofinansowanie w lokalnym Urzędzie Pracy. Barierą zaporową przestaje być też cena. Warto skorzystać z metod e-learningu, które wprowadzone zostały na rynek przez Szkoły KKZ. Od kilku miesięcy cieszą się niesłabnącą popularnością, a pracodawcy, którzy pozyskują absolwentów, coraz częściej korzystają z usług tych, którzy w swoim CV posiadają wpis właśnie na temat uzyskania kwalifikacji pod patronatem Szkół KKZ.