Florysta kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/255/florysta-343203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl26/src-BlogKwalif

Obecnie na rynku pracy najwięcej ofert od firm skierowanych jest do specjalistów w danej dziedzinie. Ważne jest też doświadczenie zawodowe, ale nie da się ukryć, że kwalifikacje zawodowe np. technik czy pozyskanie tytułu specjalisty, są lepiej oceniane niż ogólne wykształcenie w ramach aplikacji o pracę. Osoby, które mają tytuł specjalisty mogą też liczyć na wyższe zarobki. Ale czy tak jest w każdej branży? Aktualnie tak.

Nawet osoby, które chcą pracować w kwiaciarni lub jako profesjonalny florysta muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje. Jednak czy nie wystarczy umieć ładnie ułożyć kwiaty i znać się na ich pielęgnacji? Otóż do zadań florysty należy o wiele więcej rzeczy, których można nauczyć się tylko na specjalistycznym kursie lub w szkole. Także florysta mus mieć kwalifikacje zawodowe, aby myśleć o zatrudnieniu lub prowadzeniu swojej własnej firmy z sukcesem. Dzięki zrealizowaniu choćby kursu w Zespole Szkół KKZ dla florystów ze specjalizacją wykonywanie kompozycji florystycznych Kurs RL.26 (dawniej Kurs R.26) można otrzymać wiele ofert pracy oraz mieć wiedzę wystarczającą do prowadzenia swojej firmy zajmującej się dekoracjami z kwiatów.

Podczas kursu można nauczyć się nie tylko jak układać kompozycje z kwiatów żywych, ale też jak ładnie ułożyć kwiaty sztuczne, aby wyglądały jak prawdziwe. Kurs nie ogranicza się tylko do nauki układania bukietów, ale też można dowiedzieć się jak przygotować dekoracje z kwiatów na oprawę uroczystości różnego rodzaju np. inaczej dekoruje się salę na chrzciny, a inaczej na wesele. Oprócz tego wiele osób wykorzystuje też kompozycje z kwiatów do dekoracji wnętrz podczas sesji zdjęciowych, podczas organizowania tzw. otwartych domów w celu sprzedaży nieruchomości, czy nawet do sesji zdjęciowych produktów. Zatem trzeba nauczyć się jak wykorzystywać kwiaty do różnego rodzaju dekoracji w zależności od potrzeb i rodzaju klienta. Ponadto florysta często też bierze udział w przygotowywaniu wystaw i konkursów, nie tylko z zakresu roślin, ale też innych, podczas których kwiaty stanowią główną dekorację.

Wiele osób nie zapisuje się na kursy, ponieważ uważa, że zabierze im to dużo czasu. Realizowane przez Szkoły KKZ kursy, są to kursy online. Program kursu zgodny jest z podstawą programową uznawaną przez MEN, więc faktycznie nauki będzie dużo, a w ramach kursu trzeba jeszcze zrobić praktyki zawodowe. Ale ponieważ jest to kurs internetowy, to my sami decydujemy ile czasu poświęcany na raz na naukę. Taki kurs można ukończyć nawet w 1,5 miesiąca, co jest naprawdę bardzo krótkim czasem. Wysoką jakość usług Szkół KKZ gwarantuje certyfikat ISO, a więc można mieć pewność, że zarówno materiał jak i sama forma kursu są bardzo dobrze opracowane.