Kurs florysta RL.26 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/255/florysta-343203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-rl26/src-BlogWrocław

Osoby, które chcą pracować jako florysta, powinny mieć konkretne kwalifikacje zawodowe. Obecnie można je zdobyć nawet na kursach, dlatego nie jest to trudne, ani kosztowne, a zapewnia większe możliwości znalezienia pracy. Kurs florysta RL.26 odbył się we Wrocławiu na przełomie stycznia i lutego, ale osoby, które nie mogły wziąć w nim udział lub nie zdążyły się na niego zapisać mogą zrobić to teraz. Organizator kursu Zespół Szkół KKZ oferuje też kurs florysty ze specjalizacją wykonywanie kompozycji florystycznych Kurs RL.26 (dawniej Kurs R.26) w wersji internetowej. Oznacza to, że można się na ten kurs zapisać w każdej chwili bez czekania na kolejną edycję kursu we Wrocławiu czy innym mieście.

Kursy internetowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ można je zacząć realizować, kiedy chcemy lub potrzebujemy szybko zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Ogólnie kurs florysty trwa 612 godzin, z czego aż 286 godzin poświęcono nauce specjalizacji dotyczącej kompozycji florystycznych. Warto też wiedzieć, że w ramach kursu realizuje się praktyki zawodowe w ilości 160 godzin. Czyli tak samo jak ucząc się w tradycyjnej szkole. Jednak dzięki temu, że na kurs można zapisać się każdego dnia i uczyć wedle naszego wolnego czasu czy chęci można go zrealizować o wiele szybciej niż naukę w tradycyjnej szkole. A ponadto jest to najlepsza opcja nauki dla osób, które pracują zawodowo i nie mają już czasu nawet na weekendowe szkoły zaoczne czy też, gdy uczymy się dziennie, ale chcemy dodatkowo uzyskać kolejny zawód.

Podczas kursu będzie można nauczyć się wszystkich aspektów bycia florystom. Od układania kwiatów w bukiety, po elementy home stagingu – czyli aranżacji z kwiatów na potrzeby dekorowania mieszkania, czy to do zdjęć promocyjnych czy dla jego mieszkańców z okazji jakiejś uroczystości. Florysta musi też umieć układać kwiaty w kompozycje dla klientów indywidualnych jak i na wydarzenia firmowe, czy na specjalne okazje. Ważna jest też znajomość znaczenia poszczególnych gatunków kwiatów i kolorów, ponieważ każdy z nich może być przydatny w innej okazji. Jak widać zawód florysty wcale nie ogranicza się do układania kwiatów w bukiet.

A co można powiedzieć o Zespole Szkół KKZ? Ta jednostka jest certyfikowana certyfikatem jakości ISO 9001:2015, co świadczy o wysokim standardzie jej usług. Ważniejsze jest jednak to, że program nauczania na kursach organizowanych przez Szkoły KKZ jest zgodny z podstawą programową dla zawodu florysty. A same kwalifikacje zawodowe nabywane w formie kursu online są zgodny z wymaganiami zapisanymi w Rozporządzeniu MEN. Oznacza to, że Szkoły KKZ spełniają wymagania MEN i mają prawo przyuczać do zawodu florysty, a uzyskane w ten sposób kwalifikacje są ważne i powszechnie uznawane, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Unii Europejskiej.