Fryzjer kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/221/fryzjer-514101-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au21/src-BlogKwalif

Praca w branży fryzjerskiej uznawana jest powszechnie za bardzo ciekawą, ale wymaga również dużej odpowiedzialności i pasji do działania. W tej pracy doskonale sprawdzą się osoby, które cechują się dużą kreatywnością oraz wyczuciem estetyki – wielu umiejętności można się jednak po prostu nauczyć, poświęcając temu sporo czasu i zaangażowania. Niewątpliwą zaletą zawodu jest bardzo duże zapotrzebowanie polskiego rynku na wykwalifikowanych pracowników w tej branży. Każda osoba z tytułem fryzjera z pewnością nie będzie mogła narzekać na brak ofert pracy – zatrudnienie można znaleźć w salonach i zakładach fryzjerskich, a także decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej. Daje to bardzo szerokie perspektywy zawodowe, a także stabilne warunki finansowe, co dla wielu ludzi jest najważniejszą zaletą pracy fryzjera.

Kwalifikacje niezbędne w zawodzie można uzyskać w trakcie specjalistycznego kursu dostępnego w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Ten profesjonalny podmiot realizujący szkolenia wpisany do ewidencji placówek oświatowych daje swoim kursantom możliwość wzięcia udziału w kursie internetowym na stanowisku fryzjera, który kompleksowo przygotowuje do pełnienia zawodu. Nauka odbywa się poprzez specjalistyczną i nowoczesną (a przy tym bardzo łatwą w obsłudze) platformę do e-learningu. Zajęcia są przygotowane zarówno pod kątem praktycznym, jak i teoretycznym, co pozwala na zdobycie wiedzy na temat różnorodnej pracy z włosami klienta (począwszy od dopasowywania fryzury do kształtu twarzy, metody ścinania włosów, dokonywania koloryzacji czy tworzenia fantazyjnych upięć) oraz daje możliwość szlifowania swoich umiejętności.

Kurs fryzjer realizowany przez Szkoły KKZ pozwala uzyskać kwalifikacje w zakresie wykonywania zabiegów fryzjerskich – według nowej podstawy programowej są to kwalifikacje zawodowe określane kodem Kurs AU.21 (dawniej Kurs A.19). Patronem szkolenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, co jest możliwe tylko ze względu na fakt, że kurs spełnia bardzo restrykcyjne standardy względem kształcenia zawodowego – m.in. posiada certyfikat ISO oraz realizuje określoną podstawę programową.

Kurs na fryzjera pozwala nie tylko zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu, ale otwiera również przed kursantami szerokie perspektywy dalszego rozwoju oraz pracy zawodowej – fakt ten potwierdzają osiągnięcia absolwentów szkoleń. Niewątpliwą zaletą kursu kwalifikacyjnego dostępnego w ofercie Zespołu Szkół KKZ jest możliwość swobodnego dopasowania trybu i formy nauki do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika, a także krótki bardzo optymalny okres trwania szkolenia (zazwyczaj kilka miesięcy – w przeciwieństwie do szkół policealnych, gdzie nauka trwa minimum 2 lata).