Kurs blacharz izolacji przemysłowych BD.02 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/331/blacharz-izolacji-przemyslowych-721303-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd02/src-BlogWrocław

Jak obecnie prezentują się warunki kształcenia w zawodzie blacharz izolacji przemysłowych? W szkole stacjonarnej, w której podejmuje się prowadzenia zajęć przeznaczonych dla kandydatów do objęcia tego stanowiska, powinna znajdować się pracownia rysunku technicznego, która musi być odpowiednio wyposażona. Dostęp do Internetu, wysokiej klasy drukarki, plotery czy też skanery. Konieczna jest też inwestycja w pakiet program biurowych oraz oprogramowanie do wykonywania rysunku technicznego. Poza tym należy przeznaczyć też środki na pomoce dydaktyczne, które będą kształtowały wyobraźnię przestrzenną. Niezbędne są też pracownie technologiczne, stanowiska do wykonywania i montażu termicznych izolacji przemysłowych, akustycznych czy też przeciwdrganiowych.

Jednak niewiele ośrodków szkoleniowych jest w stanie zorganizować aż tak bogato wyposażone zaplecze. Z tego też powodu Zespół Szkół KKZ postanowił sprytnie obejść to zapotrzebowanie i zaproponować kandydatom na blacharzy izolacji przemysłowych coś zupełnie nowego. Innowacyjnym pomysłem okazało się stworzenie internetowego kursu blacharza izolacji przemysłowych. Ma formę interaktywnej platformy edukacyjnej, która zawiera komplet materiałów, które pozwolą na opanowanie zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Całość online szkolenia opiera się na obowiązującej obecnie podstawie programowej Kurs BD.02, czyli wykonywanie płaszczy ochronnych z blachy oraz konstrukcji wsporczych i nośnych izolacji przemysłowych. Poza tym to nie wszystko, wystarczy mieć swój własny komputer z dostępem do Internetu, aby móc zasiadać do nauki praktycznie o każdej godzinie. Bez względu na porę materiały zawsze są dostępne, to wszystko dzięki sprawnie działającej ekipy programistów, którzy zadbali o ciągły dostęp do platformy. Internetowy kurs blacharza izolacji przemysłowych w pewien sposób spada z nieba, tym wszystkim, którzy nie zdołali zapisać się na odbywający się dwa tygodnie temu we Wrocławiu stacjonarny kurs prowadzący do uzyskania kompetencji blacharza.

Należy zwrócić uwagę, że Zespół Szkół KKZ to jednostki oświatowe, których renoma jest znana od wielu lat w Polsce. Ponadto, ich działania w pełni popierają władze Ministerstwa Edukacji Narodowej. Usługi świadczone są na najwyższym poziomie pod względem jakości, co sprawia, że są oznaczone certyfikatem ISO. Całość online kursu kończy się egzaminem, którego zaliczenie pozwala na uzyskanie dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje. Certyfikat ten drukowany jest na tych samych szablonach, co w przypadku nauki w trybie stacjonarnym. Szkolenie przez Internet to oszczędność czasu, nie trzeba wyjeżdżać daleko, ani też martwić się o rezerwację pokoju hotelowego czy też zamówienie posiłków. Możliwe jest też realizowanie praktyk zawodowych w tym samym czasie.