Blacharz izolacji przemysłowych kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/331/blacharz-izolacji-przemyslowych-721303-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd02/src-BlogKwalif

Czy warto objąć w tej chwili stanowisko blacharza izolacji przemysłowych? Oczywiście, że tak, okazuje, że w Polsce jest coraz mniej specjalistów na tym stanowisku. O doświadczonych fachowców naprawdę trudno, a występuje ciągłe zapotrzebowanie na nich. Wykonywanie osłon z blachy dla izolacji termicznych, a także obróbki blacharskiej przy izolacji blachą trapezową wymaga wyuczonej precyzji i wiedzy na ten temat. Realizowanie tego typu prac w sposób legalny wymaga zdobycia kilku niezbędnych kwalifikacji. Ścieżka nie należy do najłatwiejszych, ale oczywiście można ją z sukcesem ukończyć. Zawód blacharza izolacji przemysłowych jest tym bardziej opłacalny, gdy dana osoba posiada więcej certyfikatów, ukończony wyższy stopień edukacji w tej branży.

Stąd też Zespół Szkół KKZ postanowił pomóc wszystkim tym, którzy chcą odświeżyć lub nabyć nowych doświadczeń. Powołując specjalny sztab ludzi, najwybitniejszych znawców branży stworzyli internetowy kurs blacharza izolacji przemysłowych Kurs BD.02 (dawniej Kurs B.3). To utworzona na serwerze platforma edukacyjna, która zawiera wszelkie niezbędne materiały konieczne do opanowania tematyki z zakresu wykonywanie płaszczy ochronnych z blachy oraz konstrukcji wsporczych i nośnych izolacji przemysłowych. W ten sposób możliwa stała się nauka bezpośrednio z domu. Wystarczy włączyć swój komputer i wykupić abonament, który pozwala na korzystanie z platformy edukacyjnej. Szkolenie online pozwala zarówno na opanowanie teoretycznej, jak i praktycznej strony wspomnianego zawodu. Zespół Szkół KKZ niezmiennie od wielu lat staje na wysokości zadania. To nie przedsiębiorstwa, a instytucje oświatowe, które świadczą usługi na najwyższym poziomie jakości, przez co oznaczone są certyfikatem ISO.

Dodatkowo ta jednostka oświatowa została wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych, dzięki czemu osoby bezrobotne mogą starać się o dofinansowanie w lokalnych Urzędach Pracy. Internetowe szkolenie na stanowisko blacharza izolacji przemysłowych to wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba wyjeżdżać do stacjonarnych ośrodków szkoleniowych, ani też rezerwować miejsca w pokoju hotelowym czy też jadać w stołówkach, restauracjach. To w ten sposób oszczędność pieniędzy, gdyż dodatkowe koszty nie wchodzą w grę, kiedy to kursant uczy się z perspektywy własnej kanapy. Dodatkowo istnieje możliwość realizowania praktyk zawodowych w tym samym czasie. To wszystko składa się na to, że aby uzyskać tytuł zawodowy nie trzeba poświęcać temu dwóch lat, a tak naprawdę wystarczy dostosować materiał do swojego rytmu nauki. Dzięki czemu perspektywa rozwoju zawodowego może być zupełnie inna. Będąc elastycznym pod tym względem z pewnością w ten sposób wykształcony blacharz izolacji przemysłowych zwróci uwagę pracodawców bezpośrednio na swoją osobę.