Kurs Technik Ekonomista AU.35 i AU.36 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/193/technik-ekonomista-331403-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au35--au36/src-BlogWrocław

Z roku na rok zapotrzebowanie na rynku pracy na ekonomistów rośnie. Skąd wynika ten trend? Ekonomia to bardzo szeroka dziedzina nauk obejmująca zagadnienia od prowadzenia przedsiębiorstwa, po prowadzenie rachunkowości. Dlatego też sam zawód ekonomisty daje ogromne możliwości zrobienia kariery zawodowej w każdej firmie. Jedną z najlepszych opcji zawodowych jest uzyskanie kwalifikacji technika ekonomisty. Tak naprawdę jest to też najszybsza forma uzyskania konkretnego zawodu w kierunku ekonomicznym.

Kurs technik ekonomista był organizowany we Wrocławiu w 2018 na przestrzeni kilku miesięcy. Jeżeli ktoś nie zdążył wziąć udziału w zajęciach stacjonarnych nie musi czekać na rozpoczęcie nowego semestru lub utworzenie grupy lekcyjnej. Na kurs AU.35 i Kurs AU.36 można zapisać się online np. w Zespole Szkół KKZ. Na ten kurs można zapisać się w dowolnym momencie, ponieważ jest on realizowany indywidualnie. Oznacza to, że to my wybieramy czas, kiedy kurs zaczniemy. Można też zapisać się na dwie kwalifikacje zawodowe AU.35 (dawniej A.35) – planowanie i prowadzenie działalności w organizacji i AU.36 (dawniej A.36) – prowadzenie rachunkowości. Przed rozpoczęciem kursu wybieramy albo obie, albo tylko jedną kwalifikację, która nas najbardziej interesuje.

Czym różni się kwalifikacyjny kurs zawodowy technik ekonomista online od policealnej szkoły dwuletniej? Tak naprawdę inna jest tylko forma nauki, a co za tym idzie czas na nią poświęcony. Wybierając kurs online w Szkołach KKZ i ucząc się na obu specjalizacjach do zrealizowania jest aż 1066 godzin nauki, w tym 160 godzin praktyk zawodowych. Ale ponieważ sami wybieramy tempo nauki można taki kurs zrealizować w 3 miesiące, pół roku czy nawet rok. Natomiast w szkołach 2-letnich program jest tak rozłożony, że mimo, iż podstawa programowa jest ta sama, to w szkole spędzimy dwa lata, ponieważ najczęściej uczymy się tylko w 2 weekendy w miesiącu.

Kursy oferowane przez Zespół Szkół KKZ spełniają wymagania zawarte w Rozporządzeniu MEN z dnia 13 marca 2017 r. Oznacza to, że Szkoły KKZ spełniają wymagania Ministra Edukacji Narodowej. A zatem program nauczania kursów online także jest weryfikowany przez specjalistów z MEN, aby szkolenie było wartościowe i można było bez problemu zdać egzamin na technika ekonomistę przed OKE. Kolejnym atutem Zespołu Szkół KKZ jest też posiadanie certyfikatu ISO 9001:2015, który podkreśla wysoką jakość usług oferowanych przez tę jednostkę.

Kursy online są o wiele wygodniejszą formą nauki, a do tego o wiele szybciej można uzyskać kwalifikacje zawodowe. Wybierając Szkoły KKZ można mieć też pewność, że uzyskana przez nas wiedza będzie zgodna z aktualnym programem nauczania akceptowanym przez Ministra Edukacji Narodowej.