Technik handlowiec zarobki

Technik handlowiec zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/217/technik-handlowiec-522305-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au20--au25/src-BlogZarobki

Ponad 35 procent ogłoszeń od firm poszukujących pracowników skierowanych jest do specjalistów z zakresu handlu i sprzedaży. Oznacza to, że zrobienie kwalifikacji zawodowych w tym kierunku jest bardzo opłacalne, ponieważ cały czas na rynku pojawiają się oferty pracy. A do tego jest ich tak wiele, że wręcz można w nich przebierać.

Tak naprawdę w Polsce najczęściej poszukiwani się pracownicy w branżach handlu i sprzedaży. Często poszukiwani są też specjaliści z dziedzin bankowości, finansów i ubezpieczeń. Ale tak naprawdę handlowiec może pracować w większości branż nawet w nieruchomościach, w branży IT czy po prostu w sieciach handlu detalicznego. Poziom zarobków jest różny głównie ze względu na konkretną specjalizację. Jednak dużo też zależy od samego miejsca pracy, a właściwie od miasta i województwa, a nawet od samej wielkości firmy, która handlowca zatrudnia.

Technik handlowiec może liczyć na zarobki w średniej wysokości 4100 złotych brutto. W mniejszych firmach jest to około 3000 złotych brutto miesięcznie, a w największych średnia pensja wynosi powyżej 4300 złotych brutto. Najwyższe zarobki notuje się w województwie Mazowieckim, ale biorąc pod uwagę, że ten teren obejmuje stolicę ten fakt nie powinien dziwić. Jednak nawet zarabiając ponad 3000 złotych brutto wciąż są to dobre zarobki. Zwłaszcza, że bardzo często technik handlowiec oprócz podstawowej pensji dostaje jeszcze premie miesięczne czy dodatkowe pakiety np. prywatne ubezpieczenie medyczne. Zatem sumując wszystkie dodatki można powiedzieć, że jest to jeden z lepiej zarobkujących i rokujących zawodów w Polsce.

Jakie wykształcenie powinien mieć handlowiec? Dużo się mówi o zatrudnianiu specjalistów. Można powiedzieć, że technik handlowiec to już specjalista. Aby uzyskać tytuł technika trzeba zdać państwowy egzamin w OKE. Żeby go zaliczać trzeba się najpierw dobrze przygotować i w tym może pomóc kurs dla technika handlowca z kwalifikacjami prowadzenie sprzedaży Kurs AU.20 (dawniej A.18) i prowadzenie działalności handlowej Kurs AU.25 (dawniej A.22). Taki kurs można zrealizować w Zespole Szkół KKZ metodą e-learningową.

Mimo, że jest to kurs online to także ta metoda nauki podlega weryfikacji przez Ministra Edukacji Narodowej. Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN, dlatego też nauczana tu podstawa programowa jest zgodna z wyznaczoną przez MEN nawet jeśli sam kurs jest prowadzony przez Internet. A do tego jednostka ta ma certyfikat ISO 9001:2015, który poświadcza wysoką jakość kursów. Z kolei wszystkie osoby zainteresowane kursem powinny wiedzieć, że już po zapisie można zacząć naukę, a także można uczyć się w wybrane przez siebie dni czy w pasujących nam godzinach. Dzięki temu taki kurs można skończyć nawet w niespełna rok.