Operator obrabiarek skrawających kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/229/operator-obrabiarek-skrawajacych-722307-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg19/src-BlogKwalif

Maszyny i urządzenia składają się nieraz z setek części wykonanych z najwyższą precyzją, to w głównej mierze zasługa operatorów obrabiarek skrawających, których obsługują wszelkie procesy polegające na toczeniu, frezowaniu, szlifowaniu materiałów z użyciem obrabiarek sterowanych numerycznie oraz konwencjonalnie. To bardzo często szanowani i dobrze opłacani fachowcy, których wciąż na polskim rynku jest mało. Osoby pracujące na stanowiskach tokarzy, frezerów czy ustawiaczy maszyn cnc są bardzo potrzebni, zwłaszcza jeśli chodzi o wyższy stopień wtajemniczenia. Najlepiej opłacani, a zarazem najbardziej potrzebni wydają się programiści cnc. Brakuje też mistrzów w branży mechanicznej obróbki, ślusarzy narzędziowych.

Nauka wszelkich niezbędnych czynności potrzebnych do wykonywania tego zawodu jest możliwa od niedawna w całkowicie innowacyjny sposób. Otóż specjaliści skupieni w ramach jednostki oświatowej Zespołu Szkół KKZ stworzyli platformę edukacyjną, która pozwala na wykształcenie w komfortowych warunkach dla wszystkich – przyszłych operatorów obrabiarek skrawających zgodnie z nową podstawą programową MG.19, a niegdyś M.19. W jej skład wchodzą takie umiejętności jak przygotowywanie konwencjonalnych obrabiarek skrawających do obróbki, wykonywanie obróbek na nich, a także tych wymienionych czynności wobec obrabiarek sterowanych numerycznie. Internetowy kurs operatora obrabiarek skrawających to tak naprawdę koniec wymówek dla tych wszystkich, którzy wcześniej nie mogli się kształcić, gdyż brakowało im czasu. W tym przypadku nie trzeba wytężonej, dwuletniej nauki, a tylko kilku miesięcy. Ta forma szkolenia w żaden sposób nie jest gorsza, jest równoznaczna z zajęciami, które odbywają się stacjonarnie. Dowód na to przedstawia Zespół Szkół KKZ, który posiada uprawnienia szkół publicznych, a świadczone usługi są opatrzone certyfikatem jakości ISO. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji Narodowej daje pełne poparcie dla działań wspomnianej instytucji oświatowej.

Poza tym kursant może równolegle realizować praktykę zawodową, która pozwoli na szybsze wdrożenie w rzeczywiste obowiązki osoby na tym stanowisku. Zalety kursu online można długo wymieniać, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oszczędność czasu, gdyż nie są konieczne jakiekolwiek wyjazdy do miejsc, gdzie odbywa się szkolenie, ani też nie trzeba martwić się o odpowiednie zakwaterowanie czy wyżywienie. Cała nauka może odbywać się w domu, o dowolnej godzinie i z pewnością nie będzie to czas spędzony na żmudnym wkuwaniu regułek. Materiały przygotowane przez Szkoły KKZ są bardzo interesujące, przedstawione w interesującej szacie graficznej, która jest przyjazna dla oka. Należą się duże brawa dla Zespołu Szkół KKZ, gdyż ta placówka będzie prowodyrem zapełnienia rynku pracy w operatorów obrabiarek skrawających.