Kurs Technik Logistyk AU.22 i AU.32 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/197/technik-logistyk-333107-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au22--au32/src-BlogWroc

Praca jako technik logistyk wymaga przede wszystkim zdobycia określonych kwalifikacji zawodowych. Dopiero wtedy można zgłaszać się jako kandydat do pracy w dziale logistyki. Dla osób, które nie mogły wybrać się na kurs technika logistyki AU.22 i AU.32 we Wrocławiu, który był organizowany pod koniec roku, umożliwiono zapisanie się na kurs online! A także dla wszystkich innych chętnych, którzy po prostu chcą nabyć kwalifikacje w zawodzie technik logistyk, a nie są przekonane do szkół stacjonarnych, które wymagają spędzania wolnych weekendów na zajęciach. Kurs w wersji elektronicznej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które przegapiły poprzednią edycję kursów, ale też dla tych, co aktywnie zawodowo pracują i nie mają czasu uczęszczać stacjonarnie nawet na 1 kurs w tygodniu.

Warto wiedzieć, że kurs w zawodzie technik logistyki obejmuje dwa rodzaje kwalifikacji zawodowych. Pierwsza to obsługa magazynów Kurs AU.22, a druga to organizacja transportu Kurs AU.32, dawniej były to kwalifikacje Kurs A.30, Kurs A,31 i Kurs A.32. Pojawienie się jednak zmian na rynku pracy doprowadziło też do zmian kwalifikacji zawodowych, ale raz uzyskane kwalifikacje są dożywotnie, o czym warto pamiętać.

Oczywiście może przyjść potrzeba nauki kolejnego zawodu czy choćby wykonanie szkolenia z obsługi najnowszego programu komputerowego do obsługi spedycji. Jednak zawód technik logistyk to świetna podstawa. Można się zastanawiać co oznacza kwalifikacyjny kurs zawodowy czy też dlaczego można zdobyć zawód technika logistyki przez Internet skoro do tej pory możliwe było to po ukończeniu technicznej szkoły średniej czy szkoły policealnej.

Otóż już od kilku lat można uzyskać takie same kwalifikacje jak w szkole policealnej uczęszczając na kwalifikacyjne kursy zawodowe, nawet metodą e-learningową. Oznacza to, że uprawnienia dostaniemy w czasie, jaki sami sobie wyznaczymy. Zapisując się do 2-letniej szkoły otrzymamy kwalifikacje po 2 latach. A tutaj uczestnicząc w kursie online sami decydujemy o intensywności nauki, a mimo to i tak zaliczymy 80% liczby godzin w porównaniu do typowej szkoły. Im więcej sami się uczymy, tym szybciej uzyskamy kwalifikacje, ale nie mamy narzuconej nauki np. tylko w 2 weekendy w miesiącu, więc mimo, że uczymy się praktycznie tyle samo to szybciej kończymy naukę. Po kursie można podejść do egzaminu OKE tak samo jak po zakończeniu nauki w szkole.

Gdzie zapisać się na kurs? Zespół Szkół KKZ to najlepsze miejsce, ponieważ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a więc mamy pewność, że jest to szkoła oferująca wysoką jakość nauczania oraz stawia na kształcenie specjalistów. Można ją też znaleźć na liście placówek oświatowych. A do tego Szkoły KKZ mają wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015 co także jest wyznacznikiem wysokiej jakości usług.