Kurs stolarz AU.15 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/256/stolarz-752205-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au15/src-BlogWrocław

Kim jest stolarz? Z pewnością każdy kojarzy osobę, rzemieślnika, który wykonuje z drewna meble czy też inne elementy, które na co dzień potrzebne są w budownictwie oraz wykończeniu wnętrz. Niegdyś w Polsce cieszył się wysokim statusem społecznym, jednak długa tradycja w tej chwili zostaje powoli zapominana. Pierwszy cech stolarski założono już w XV wieku w Krakowie. Warto, aby tak długa tradycja zawodowa przetrwała w naszym kraju, dlatego zaczęto podejmować liczne starania, aby zachęcić młode osoby do obrania takiej ścieżki zawodowej. Wykonywanie i konserwacja elementów drewnianych, mebli, przedmiotów codziennego użytku czy antyków może być pasjonującym zajęciem. Czynności te, jak i inne mogą być wykonywane na poziomie prawdziwego artyzmu.

Zdaje sobie z tego sprawę Zespół Szkół KKZ, czyli placówek oświatowych, które działają na tych samych prawach co szkoły publiczne. Na dowód tego, instytucja ta postanowiła zainwestować środki w innowacyjną metodę nauczania, która miałaby zwiększyć zainteresowanie zawodem, jakim jest stolarz. E-learning, czyli internetowy kurs stolarza o podstawie programowej Kurs AU.15, to w tej chwili bardzo trendy kierunek obierany przez młode osoby. Na dowód tego, w ostatnim miesiącu odbył się mocno zatłoczony, wręcz przepełniony stacjonarny kurs we Wrocławiu. Wszystkie osoby, które w wyniku braku miejsc nie mogły wziąć aktywnego udziału w szkoleniu teraz będą mogły wykorzystać drugą nadarzającą się szansę. Wystarczy do tego komputer z dostępem do Internetu. Wówczas po wykupieniu kursu online będzie możliwy dostęp do internetowej platformy, która zawiera wszelkie niezbędne materiały, których przeanalizowanie pozwoli na podążanie ścieżką stolarza. To szansa na ukończenie nauki nie w dwa lata, a w kilka miesięcy, wszystko zależy od zdolności przyswajania danych.

Cała inicjatywa, czyli online szkolenia stolarza prowadzone przez Zespół Szkół KKZ to usługa, która prowadzona jest zgodnie z certyfikatem ISO, co oznacza, że to naprawdę wysoki poziom jakości pod względem nauczania. Ponadto w pełni to działanie popierają władze Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zwieńczeniem każdego internetowego kursu na stanowisko stolarza jest wystawienie dyplomu, certyfikatu, który poświadcza zdobyte umiejętności. Z takimi kwalifikacjami można praktycznie wszędzie zdobyć pracę o statusie stolarza. Wciąż występuje zapotrzebowanie, które w najbliższym czasie Zespoły Szkół KKZ będą chciały w głównej mierze zaspokoić. Wszystko wskazuje, że instytucja ta jest na bardzo dobrej drodze ku temu. Zachęcać nikogo specjalnie nie trzeba, perspektywa nauki bezpośrednio z domu oraz możliwość równoległego uczęszczania na praktyki zawodowe to sposób na zdobycie szybkiego i dobrego wykształcenia.