Stolarz kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/256/stolarz-752205-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au15/src-BlogKwalif

W trakcie swojej pracy stolarz musi pozostać skoncentrowany na wykonywanej czynności. Ręczne narzędzia, obrabiarki do drewna, w wyniku nieostrożnego posługiwania się nimi może doprowadzić do urazu rąk czy też nawet amputacji kończyn. Bywa tak, że drewniane pozostałości lub opiłki wywołują podrażnienie błon śluzowych lub oczu. Jak widać, praca stolarza nie zawsze musi być usłana różami, a jeszcze kilka lat temu stanowiła przy słabszym rozwinięciu technologicznym – zawód średnio bezpieczny. Ponadto czynnikiem, który może płatać figle może być także hałas.

Z wszelkich zagrożeń zdają sobie organy będące przedstawicielem Zespołu Szkół KKZ. To nie przedsiębiorstwa, a tak naprawdę instytucje szkoleniowe, które na rynku polskim oświaty funkcjonują jak publiczne szkoły. To co charakteryzuje tę placówkę to stanowiące nowość internetowe szkolenia na stolarza. Bez wychodzenia z domu można spróbować swoich sił w stolarce, dzięki czemu w łatwy sposób można przekonać się, czy dane zajęcie jest odpowiednie dla danej osoby. Do próby generalnej wystarczy posiadanie własnego sprzętu komputerowego ze stałym dostępem do Internetu. Kolejnym atutem Zespołu Szkół KKZ jest fakt, iż są w pełni popierane przez władze Ministerstwa Edukacji Narodowej. To podkreśla renomę i zaufanie jakim cieszy się na rynku polskiej oświaty Zespół Szkół KKZ. Odbywanie kursu zawodowego stolarza (Kurs AU.15) przez Internet można trwale połączyć z realizacją praktyk zawodowych.

W ten sposób nie trzeba dwóch lat, aby uzyskać tytuł zawodowy, a tak naprawdę w ciągu kilku miesięcy można odmienić swoją ścieżkę zawodową i spróbować sił w całkiem innej dziedzinie. W korespondencyjnym pojedynku z nauką w trybie stacjonarnym z pewnością bardziej wygodne, komfortowe wydaje się podjęcie edukacji metodą e-learningową. W tym przypadku nie ma mowy o harmonogramie zajęć, po prostu kursant w dowolnej chwili zasiada do nauki i poświęca jej tyle czasu, ile tak naprawdę jest w stanie. To co wyróżnia internetowy kurs stolarza to, fakt iż mimo swojej dostępności w żaden sposób nie może być uważany za pójście drogą na łatwiznę. Skorzystanie z metod e-learningowych w Polsce staje się coraz bardziej popularną praktyką i kto wie, czy w niedalekiej przyszłości właśnie tak nie będzie wyglądało edukacja, oświata. Jak klaruje się przyszłość zawodu stolarza w naszym kraju? Całkiem możliwe, że wkrótce zapełnione zostaną częściowo braki. Zwłaszcza w rozwijającym się sektorze branży meblowej stolarze są bardzo potrzebni, wręcz kluczowi.