Technik Ekonomista Kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/193/technik-ekonomista-331403-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au35--au36/src-BlogKwalif

Technik ekonomista to bardzo interesujący zawód. Nie tylko dla młodych osób, które dopiero będą podejmować pierwszą, poważną pracę zawodową, ale też dla bardziej doświadczonych osób, chcących przebranżowić się lub awansować w firmie.
Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik ekonomista daje kwalifikacje zawodowe w zakresie: planowanie i prowadzenie działalności w organizacji (Kurs AU.35, dawniej Kurs A.35) oraz prowadzenie rachunkowości (Kurs AU.36 dawniej Kurs A.36). Która kwalifikacja jest lepsza? Nie trzeba wybierać! Można przed rozpoczęciem kursu wybrać naukę obu kwalifikacji zawodowych! W ten sposób realizując jeden kurs można nabyć aż dwie specjalizacje pod tytułem technika ekonomisty. Jednak może pojawić się pytanie czy kurs wystarczy?

Warto wiedzieć, że aby uzyskać tytuł technika ekonomisty czy to kończąc szkołę średnią o kierunku technik ekonomista, czy szkołę policealną 2-letnią czy właśnie kurs, trzeba zdać państwowy egzamin przed OKE. W szkołach dziennych takie egzaminy organizowane są zwykle w czerwcu, po okresie matur. Natomiast w wypadku kursów to organizator kursu może zebrać grupę i zorganizować egzamin przed OKE. Żeby zdać taki egzamin trzeba się bardzo dobrze przygotować i właśnie dlatego niezbędny jest choćby kwalifikacyjny kurs zawodowy, który pomoże też potem technikowi ekonomiście w pracy.

Wybierając kurs trzeba zwrócić wagę na to, kto go organizuje. Liderem w tej dziedzinie są Szkoły KKZ, które oferują m.in. kurs dla techników ekonomistów, ale też dla innych zawodów możemy znaleźć tu kursy kwalifikacyjne. Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN, a ponadto uzyskane w ten sposób kwalifikacje zawodowe są w pełni zgodne z Rozporządzeniem MEN. Oprócz tego kończąc w Szkołach KKZ kurs otrzymuje się dokumenty to poświadczające wydane na wzorach MEN. Oznacza to, że po takim kursie mamy wiedzę zgodną z programem nauczania dla kwalifikacji AU.35 i AU.36 w zawodzie technik ekonomista.

Sam program kursu jest ułożony tak, aby spełniał wszystkie założenia programowe wytyczone przez Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto obejmuje on też obowiązkowe praktyki zawodowe. Ale uwaga! Tylko na kursie online można równolegle realizować praktykę i teorię! Oznacza to, że podczas godzin pracy w firmie, w której odbywamy praktyki, możemy uczyć się jak być ekonomistą, a po powrocie do domu, wieczorem uczyć się zagadnień podanych na kursie na platformie e-learningowej. W ten sposób o wiele szybciej zrealizujemy kurs, ale też zyskamy cenną wiedzę i praktykę, co przyda nam się w późniejszej pracy.

Zaletami kursu online dla zawodu technik ekonomista są więc: możliwość uzyskania dwóch kwalifikacji zawodowych jednocześnie, relatywnie krótszy czas nauki w porównaniu do techników czy szkół 2-letnich przy takim samym programie nauczania. A ponadto można się uczyć elastycznie wedle własnych potrzeb czy możliwości.