Kurs Technik Ekonomista AU.35 i AU.36 (dawniej A.35 i A.36)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/193/technik-rachunkowosci-331403-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au35--au36/src-Blogekonom

Jednym z bardzo dobrych i pożądanych zawodów jest zawód ekonomisty. Można go nabyć na kilka sposobów. Obecnie można zostać wykwalifikowanym technikiem ekonomistą z konkretną specjalnością lub też wybrać studia na uczelni wyższej, aby skończyć kierunek Ekonomia i studiować jedną z jej dziedzin. Ale jest też o wiele szybszy sposób uzyskania takich kwalifikacji. Jak to zrobić? Pomoże nam w tym kurs technik ekonomista AU.35 i AU.36 (dawniej A.35 i A.36). Taki kwalifikacyjny kurs zawodowy dla technikum ekonomistów daje dwie specjalizacje lub można wybrać tylko jedną dziedzinę. Dostępne są: planowanie i prowadzenie działalności w organizacji Kurs AU.35 (dawniej A.35) oraz prowadzenie rachunkowości Kurs AU.36 (dawniej A.36). Gdzie można znaleźć takie kursy? Ile czasu będziemy się uczyć? I co ważniejsze, jakie dokumenty otrzymamy po ukończeniu nauki?

W Polsce kwalifikacyjne kursy zawodowe są dostępne już od kilku lat. Dlatego jest kilka placówek, które je oferują. Ale uwaga! Tylko placówki takie jak Zespół Szkół KKZ warte są rozważenia pod kątem nauki i wartościowej wiedzy. Dlaczego? Ponieważ Zespół Szkół KKZ spełnia wymogi Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, że kwalifikacje zawodowe uzyskane podczas kursu w tej jednostce są zgodne z Rozporządzeniem MEN. A ponadto Szkoły KKZ mają wydany certyfikat ISO 9001:2015, co poświadcza wysoką jakość prowadzonych kursów.

Warto wiedzieć, że mimo iż w Szkołach KKZ kursy odbywają się metodą e-learningową to sama nauka obejmuje ponad 1000 godzin materiałów do nauki oraz praktyki zawodowe w liczbie 160 godzin, czyli jednego miesiąca. Tak naprawdę liczby godzin spędzone na nauce nie różnią się zbytnio od szkół stacjonarnych oferujących 2-letnią naukę zawodu technika ekonomisty, ale ucząc się online taki kurs można skończyć nawet w kilka miesięcy. To my wybieramy kiedy się uczymy. Może to być nawet codziennie po kilka godzin. A w wypadku szkół 2-letnich mamy z góry narzucone terminy zjazdów, dlatego okres szkolenia jest bardzo wydłużony w stosunku do nauki na kursach online.

Czego można nauczyć się na kwalifikacyjnym kursie zawodowym dla techników ekonomistów? Wedle kwalifikacji zawodowej będzie można nauczyć się jak planować i prowadzić działalność w organizacji (AU.35) albo jak prowadzić rachunkowość (AU.36). Oczywiście można uczyć się obu kwalifikacji na raz co da nam kompleksową wiedzę potrzebną do prowadzenia samodzielnie przedsiębiorstwa. Czy to swojej własnej firmy czy też podczas pracy na stanowisku kierownika, menedżera a być może nawet funkcji zarządzającej przedsiębiorstwem. Z powodzeniem można też pracować w biurze rachunkowym, które są z roku na rok coraz popularniejsze.