Kurs technik grafiki i poligrafii cyfrowej AU.54 i AU.55

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/311/technik-grafiki-i-poligrafii-cyfrowej-311943-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au54--au55/src-BlogGrafikaIPoligrafia

Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej to osoby wysoko wykwalifikowane, które pracują między innymi w agencjach reklamowych, studiach graficznych, w wydawnictwach oraz firmach świadczących usługi z zakresu nowoczesnej grafiki komputerowej i obróbki cyfrowej. Efektem pracy osób zatrudnionych na takim stanowisku są między innymi różnego typu reklamy dostępne w masowych środkach przekazu (telewizja, prasa etc.), wizualizacje i projekty graficzne książek, gazet i folderów reklamowych, a także na przykład etykiet na popularnych produktach spożywczych czy kosmetycznych.

Osoby zatrudnione w branży na stanowisku technika grafiki i poligrafii cyfrowej powinny wykazywać się wysoką starannością, zmysłem plastycznym, poczuciem estetyki oraz kreatywnością, a także potrafić pracować pod presją czasu oraz w stresie. W zależności od miejsca zatrudnienia praca w zawodzie jest albo indywidualna i nastawiona na efektywność własną, albo polega na współpracy w większej grupie pracowników. Wśród potencjalnych ścieżek kariery zawodowej, które pozwalają uzyskać zatrudnienie w branży znajdują się między innymi kwalifikacyjne kursy zawodowe, umożliwiające uzyskanie kompleksowe przygotowanie do pracy.

Obecnie na polskim rynku edukacyjnym największą popularnością cieszą się kwalifikacyjne kursy zawodowe na technika grafiki i poligrafii cyfrowej realizowane przez Zespół Szkół KKZ. Jest to jednostka wpisana do ewidencji ośrodków oświatowych, która od lat zajmuje się tworzeniem profesjonalnych kursów internetowych, w których nauka odbywa się poprzez zdalny panel do e-learningu. Kurs pozwala uzyskać kwalifikacje w zakresie przygotowywania oraz wykonywania prac graficznych i publikacji cyfrowych (kod kwalifikacji Kurs AU.54) oraz drukowania cyfrowego i obróbki druków (kod kwalifikacji Kurs AU.55). Szkolenie realizuje nową podstawę programową oraz prowadzone jest zgodnie z wytycznymi i pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości nauki są liczne zadowolone opinie absolwentów kursu oraz przyznany Zespołowi Szkół KKZ certyfikat ISO. Każdy uczestnik kursu po zrealizowanym szkoleniu uzyskuje dokumentację, która jest potwierdzeniem kwalifikacji. Kurs na technika grafiki i poligrafii cyfrowej jest doskonałą okazją do zdobycia nowych kompetencji zawodowych, jak również sposobem na poszerzenie już posiadanej wiedzy i umiejętności. Ze względu na formę i czas nauki jest to doskonała alternatywna opcja dla nauki w szkole policealnej – przede wszystkim na elastyczny tryb nauki oraz brak konieczności kłopotliwych dojazdów czy oczekiwania na zebranie się całej grupy uczestników.