Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/311/technik-grafiki-i-poligrafii-cyfrowej-311943-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au54--au55/src-BlogZarobki

Praca jako technik grafiki i poligrafii cyfrowej cieszy się bardzo dużą popularnością wśród potencjalnych osób planujących karierę w tym sektorze. Wynika to niewątpliwie z faktu, że technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest jednym z zawodów, w którym można dość dobrze zarabiać, nawet na początku swojej ścieżki zawodowej. Zarobki technika grafiki i poligrafii cyfrowej oscylują od 2,5 tysięcy złotych na rękę. Wypłata uzależniona jest między innymi od wykształcenia pracownika i miejsca zatrudnienia. Na zdecydowanie większe wynagrodzenie mogą liczyć osoby zatrudnione w dużych przedsiębiorstwach i firmach na terenie wiodących miast, a także pracownicy zatrudnieni w międzynarodowych korporacjach.

Niezbędne w branży wykształcenie można uzyskać między innymi zapisując się na kwalifikacyjny kurs internetowy, który jest doskonałym wariantem zastępczym dla nauki w typowej szkole policealnej. Decydując się na udział w kursie warto zwrócić uwagę na renomę placówki, która jest organizatorem oraz efektywność nauki i zasady edukacji. Wśród polecanych kursów kwalifikacyjnych dużą popularnością cieszy się internetowy kurs na technika grafiki i poligrafii cyfrowej organizowany przez Zespół Szkół KKZ. Na wysoką popularność oraz uznanie dla kursu wpływa niewątpliwie fakt, że jest on zorganizowany przez placówkę wpisaną do ewidencji szkół oświatowych posiadających certyfikat ISO, który jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia. Jak już zostało to wspomniane kurs odbywa się przez internet z wykorzystaniem nowoczesnej i bardzo funkcjonalnej platformy do nauki e-learningowej, na której zamieszczane są materiały dydaktyczne przygotowane przez specjalistów i nauczycieli w branży. Kurs realizuje nową podstawę programową która umożliwia uzyskanie kwalifikacji oznaczone kodami Kurs AU.54 oraz Kurs AU.55:
przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych,
drukowanie cyfrowe i obróbka druków.

W trakcie kursu poruszane są zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne. związane z wykonywaniem zawodu. Dzięki temu każdy uczestnik kursu poznaje techniki i sposoby przygotowania materiałów do druku, sposoby na obróbkę materiałów tekstowych i graficznych z uwzględnieniem norm jakości oraz zasad dobrego przekazu, a także zdobywa umiejętności obsługi programów branżowych (np. drukarki 3D, zaawansowanych programów graficznych). Po zakończeniu kursu Zespół Szkół KKZ wydaje każdemu absolwentowi zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN, które jest potwierdzeniem zdobycia kwalifikacji zawodowej oraz zaświadczenie instytucji oświatowej KKZ. Uzyskane w kursie kompetencje zawodowe są tak samo wartościowe jak te, które są zdobyte w typowych stacjonarnych kursach zawodowych.