Kurs Technik Hotelarstwa TG.12 i TG.13 (dawniej T.11 i T.12)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/202/technik-hotelarstwa-422402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg12--tg13/src-BlogHotelarstwo

Technik hotelarstwa jest stosunkowo nowym zawodem, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku oraz konsumentów. Osoba zatrudniona na takim stanowisku zajmuje się przede wszystkim fachową oraz kompleksową obsługą gości przybywających na terenie hotelu czy pensjonatów. Od osoby jaką jest technik hotelarstwa wymaga się bardzo dobrej znajomości zasad prawidłowego kontaktu z klientem i jego obsługi, a także organizowania usług w zakładzie hotelarskim i współpracy z innymi pracownikami.

Osoba zatrudniona w zawodzie technika hotelarstwa powinna posiadać określone kwalifikacje i kompetencje zawodowe, które są określone w wytycznych względem regulacji prawnych tego zawodu. Aby móc podążać tą ścieżką kariery zawodowej wskazane są studia wyższe lub uzyskanie tytułu technika hotelarstwa, który można zdobyć poprzez specjalistyczne kursy kwalifikacyjne.

Wśród jednostek zajmujących się organizacją szkoleń na czele innych wyróżnia się niewątpliwie Zespół Szkół KKZ, który w swojej ofercie posiada internetowe kursy na technika hotelarstwa prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnej i bardzo wygodnej platformy do nauki e-learningowej. Dzięki temu z oferty kursu mogą skorzystać wszyscy zainteresowani – bez względu na miejsce zamieszkania oraz osoby pracujące czy osoby z niepełnosprawnością.

Kurs technik hotelarstwa kompleksowo przygotowuje do sprawowania wszystkich zawodowych obowiązków. Każdy absolwent kursu otrzymuje kwalifikacje zawodowe w zakresie dwóch aspektów – planowania i realizacji usług w recepcji (Kurs TG.12) oraz obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie (Kurs TG.13). Nauka realizowana jest według nowej podstawy programowej zgodnej z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Według starej podstawy programowej były to kwalifikacje oznaczane odpowiednio kodem Kurs T.11 i Kurs T.12.

Szkolenie na technika hotelarstwa dostępne w ofercie Szkół KKZ posiada certyfikat ISO, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia oraz inne certyfikaty i wyróżnienia. W trakcie kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z różnych zakresów pracy w hotelarstwie, m.in. uczą się prowadzenia hotelowego biura obsługi klienta oraz obsługi bezpośredniej, organizacji imprez okolicznościowych, prowadzenia dokumentacji oraz obsługi programów do rezerwacji. Kurs technik hotelarstwa przygotowany jest w sposób kompleksowy oraz profesjonalny, co pozwala uczestnikom na przyswojenie wiedzy niezbędnej w zawodzie przez znacznie krótszy okres, aniżeli ma to miejsce na przykład w szkołach policealnych. Wszystko to sprawia, że kurs oferowany przez Zespół Szkół KKZ jest świetnym elementem rozwoju i zdobywania kompetencji zawodowych w branży hotelarskiej.