Kurs Technik Informatyk EE.08 i EE.09 (dawniej E.12, E.13, E14)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/191/technik-informatyk-351203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee08--ee09/src-BlogInfor

Technik informatyk to aktualnie najbardziej opłacalny zawód. Odpowiadają za to w głównej mierze bardzo szerokie perspektywy kariery, a także bardzo dobre wynagrodzenie, na jakie mogą liczyć nawet początkujące osoby w tej branży. Nic więc dziwnego, że wiele młodych osób decyduje się na kształcenie w tym kierunku oraz rozpoczęcie swojej kariery zawodowej właśnie w informatyce. Technik informatyk to również bardzo często wybierany zawód przez osoby starsze, które stoją przed koniecznością tak zwanego “przebranżowienia się” oraz chcą pozyskać nową pracę innym zawodzie w sektorze prężnie rozwijającej się informatyki.

Praca jako technik informatyk jest dość wymagająca, dlatego też od kandydatów do pracy na takim stanowisku wymaga się określonych kwalifikacji zawodowych oraz różnorodnych umiejętności, które mogą być pomocne podczas pełnienia zawodowych obowiązków. Pojawianie się na rynku nowoczesnych technologii i specjalistycznych programów używanych w informatyce, wymusza również na pracownikach tego sektora nieustanne szlifowanie swoich już posiadanych umiejętności oraz do zdobywania nowych kompetencji.

W jednym i w drugim przypadku, bez względu na to czy osoba chce jedynie poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe czy dopiero rozpocząć swoją karierę zawodową w tej branży, dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na specjalistyczne szkolenia. Kursy kwalifikacyjne na technika informatyka dostępne są w ofercie wielu szkół oraz podmiotów zajmujących się realizacją szkoleń. Wśród nich najpopularniejszą i niewątpliwie wyróżniającą się na tle innych organizacji ze względu na profesjonalizm oraz długoletnie doświadczenie w branży jest Zespół Szkół KKZ. Szkolenia oraz kursy z ramienia Zespołu Szkół KKZ prowadzone są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co potwierdza wysoką jakość nauczania oraz efektywność kształcenia. Kurs kwalifikacyjny technik informatyk online prowadzony przez Szkoły KKZ odbywa się za pomocą bardzo wygodnego i nowoczesnego kształcenia przez internet za pomocą funkcjonalnej platformy e-learningowej. Aby móc posługiwać się tytułem technika informatyka niezbędne jest ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego – według nowej podstawy programowej Kurs EE.08 i Kurs EE.09 (a wcześniej według starej podstawy programowej Kurs E.12, Kurs E.13, Kurs E14). Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje kwalifikacje zawodowe w zakresie montażu oraz eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych oraz sieci, a także umiejętności dotyczące programowania, tworzenia i nadzorowania (administrowania) stron internetowych oraz odpowiedniej organizacji baz danych.

Niewątpliwą zaletą kursu kwalifikacyjnego dostępnego w ofercie Zespołu Szkół KKZ jest nie tylko możliwość swobodnego dopasowania nauki przez internet do swoich obowiązków i wolnego czasu, ale również uzyskanie kwalifikacji zawodowych w krótszym czasie w porównaniu do stacjonarnej nauki w szkole policealnej na kierunku technika informatyka (mniej niż w 2 lata – przeciętnie nauka w kursie trwa około kilku miesięcy). Wszystko to sprawia, że kursy kwalifikacyjne organizowane przez Szkołę KKZ cieszą się coraz to większą popularnością. Bo czy jest jakaś przyjemniejsza forma nauki, która pozwala uczyć się kiedy chcesz, gdzie i jak długo?