Technik Logistyk kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/197/technik-logistyk-333107-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au22--au32/src-BlogKwal

Technik logistyki to popularny zawód, który może otworzyć drogę do dobrej kariery zawodowej. Średnie zarobki logistyka to ponad 2800 złotych netto, czyli całkiem sporo jak na polskie warunki płacy. Oznacza to, że jest to jeden z najlepiej płatnych zawodów wśród techników. Ale jak uzyskać kwalifikacje technika logistyki?

Kursy online to świetna opcja, aby zdobyć nowe kwalifikacje. Ważne jest jednak, aby zapisać się na kurs w renomowanej placówce, która ma uprawnienia nadane przez Ministra Edukacji Narodowej do prowadzenia zajęć. Dlatego też warto zapisać się do Zespołu Szkół KKZ na technik logistyki i zdobyć kwalifikacje w miejscu, które jest sprawdzane przez MEN i ma uprawnienia do prowadzenia takich zajęć. Warto też wiedzieć, że prowadzone tu zajęcia można skończyć szybciej niż w szkole policealnej, a zakres materiału jest praktycznie taki sam.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy technik logistyki obejmuje aż 241 godzin materiałów do nauki tzw. wspólnej. A także dla kwalifikacji Kurs AU.22 – 364 godziny, dla kwalifikacji Kurs AU.32 – 273 godziny i aż 160 godzin praktyk! Oznacza to, że łącznie uczymy się aż 1038 godzin! Owszem może to przerażać, ale z drugiej strony pokazuje nam jak rzetelnie prowadzony jest ten kurs i że faktycznie ucząc się na platformie e-learningowej także można nabyć bardzo dużo wiedzy.

Sama forma kursu online jest bardzo wygodna, ponieważ można go rozpocząć zaraz po zapisaniu się na zajęcia. Nie trzeba czekać aż zbierze się jakaś grupa. Ponadto samemu też wybiera się czas nauki i ilość materiału, którego uczymy się na raz. To także jest ogromną zaletą takich kursów.

Kwalifikacje technik logistyk AU.22 – obsługa magazynów, oraz AU.32 organizacja transportu to według poprzedniej podstawy programowej kwalifikacje:  A.30, A.31 i A.32. Obecnie zmieniła się ich klasyfikacja jednak raz nabyte kwalifikacje ważne są przez całe życie. A do tego po ukończeniu kursu można przystąpić w OKE do egzaminu i uzyskać bezterminowo tytuł technika logistyki.

Dlaczego warto wybrać Szkoły KKZ? Przede wszystkim dlatego, że sam kurs jest bardzo szczegółowy o czym świadczy nawet sama liczba godzin nauki. Jednak co równie ważne jest on akceptowany przez MEN, co poświadcza choćby fakt, że po skończeniu kursu otrzymamy dokumenty potwierdzające kwalifikacje na drukach zgodnych ze wzorem Ministra Edukacji Narodowej. Jest jeszcze jedno poświadczenie jakości kursów oferowanych przez Zespół Szkół KKZ. Co to jest? Uzyskany certyfikat jakości ISO 9001:2015. Żeby uzyskać taki certyfikat trzeba sprostać wysokim wymaganiom. A zatem mamy pewność, że Szkoły KKZ z certyfikatem ISO oferują naprawdę wysoką jakość nauczania i pewny zawód.