Kurs technik turystyki wiejskiej TG.08 i TG.09 (dawniej T.07 i T.08)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/253/technik-turystyki-wiejskiej-515203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg08--tg09/src-BlogTurystykiWiej

Wbrew pozorom turystyka wiejska nadal jest branżą, która się prężnie rozwija. Dlatego też potrzeba w niej wykwalifikowanych pracowników. Nie tylko w samych ośrodkach agroturystycznych, ale też w biurach podróży, które oferują wycieczki na łono natury, zwłaszcza osobom z wielkich miast, które jadąc na urlop chcą zaznać ciszy i spokoju. Jak znaleźć pracę w takiej branży? Warto najpierw zrobić kurs technik turystyki wiejskiej TG.08 i TG.09 (dawniej T.07 i T.08), który pozwoli nam uzyskać odpowiednie kwalifikacje do takiej pracy.

Podczas kursu można nauczyć się jak organizować i planować działalność turystyczną na obszarach wiejskich, czy też jak planować i wykonywać prace związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Oczywiście osoby, które planują założyć swój ośrodek agroturystyczny też będą mogły nabyć wiedzy jak założyć taką działalność, oraz jak ją prowadzić, aby przynosiła zyski. Ważne jest też pozyskiwanie klientów i oferowanie im unikatowych atrakcji, które znaleźć mogą właśni na polskich wsiach. Dlatego też podczas kursu można nauczyć się profesjonalnej obsługi klienta.

Dostępne są dwie specjalizacje: prowadzenie działalności turystycznych na obszarach wiejskich Kurs TG.08 (dawniej Kurs T.07) i prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego Kurs TG.09 (dawniej Kurs T.08). Można przystąpić do nauki obu specjalizacji, albo wybrać tylko jedną, która nam bardziej odpowiada do zawodowych planów.

Warto wiedzieć, że jest to kurs online, dlatego można zapisać się do uczestnictwa każdego dnia i rozpocząć naukę w dowolnym momencie. Nie trzeba czekać aż zapisze się grupa chętnych osób, a więc nie traci się czasu, który można by poświęcić już na naukę. Taki kurs organizowany przez Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania MEN. Mimo, że jest to kurs internetowy to jego podstawa programowa jest zgodna z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Gwarantuje to, że wiedza, którą na nim nabędziemy będzie zgodna z wymaganiami, aby uzyskać kwalifikacje w tym zawodzie. A do tego Zespół Szkół KKZ może pochwalić się zdobyciem certyfikatu ISO 9001:2015, który z kolei poświadcza wysoką jakość usług, jakie oferuje ta szkoła.

Sam program kursu obejmuje też 160 godzin praktyk, w dowolnie wybranym miejscu. Z kolei część teoretyczna nauczana jest przez platformę e-learningową, do które otrzymuje się dostęp od razu i można na nią wchodzić wielokrotnie. Oznacza to, że każda osoba może uczyć się w swoim tempie i w wybranym czasie. Dlatego jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które już pracują zawodowo, czy jeszcze się uczą w innych szkołach. I nie mają czasu choćby na szkołę weekendową. W ten sposób, nawet w kilka miesięcy można zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.