Kurs technik usług pocztowych i finansowych AU.66 i AU.67 Wrocław

Kurs technik usług pocztowych i finansowych AU.66 i AU.67 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/219/technik-uslug-pocztowych-i-finansowych-421108-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au66--au67/src-BlogWrocław

Jest wiele zawodów, które dobrze wszyscy znamy, ale niekoniecznie je doceniamy. Jednym z nich jest technik usług pocztowych i finansowych. Wiele osób odpowie, że jest to po prostu listonosz i faktycznie taka osoba może zajmować się dostarczaniem listów, ale nie tylko. Osoba z takimi kwalifikacjami zawodowymi może być zatrudniona nie tylko w Poczcie Polskiej, ale też w firmach pocztowo-kurierskich, których w Polsce z roku na rok jest coraz więcej. Można pracować też w punktach świadczenia usług finansowych jak kantory czy placówki, gdzie dokonuje się wpłat za opłaty np. rachunków za media. Oczywiście można też założyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi pocztowo-finansowe.

Na kurs technik usług pocztowych i finansowych Kurs AU.66 i Kurs AU.67 we Wrocławiu można było uczęszczać na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Jednak nie oznacza to, że straciliśmy szansę na zdobycie tych kwalifikacji! Przez cały rok można zapisywać się na internetowy kwalifikacyjny kurs zawodowy przeznaczony dla potencjalnych techników usług pocztowych i finansowych. Ten kurs oferuje tak samo dwie kwalifikacje zawodowe. Kwalifikację AU.66 (dawniej A.66) to świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego. A także kwalifikację AU.67 (dawniej A.67) to wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich. Zapisując się na kurs online można wybrać czy będziemy realizować program tylko jednej kwalifikacji czy obu równolegle.

Taki kurs organizuje Zespół Szkół KKZ. Ta placówka jest liderem w prowadzeniu kwalifikacyjnych kursów zawodowych, a do tego spełnia wymagania MEN. Oznacza to, że program każdego kursu jest zgodny z podstawą programową dla danego zawodu. Szkoły KKZ mogą też poszczycić się potwierdzeniem wysokiej jakości kursów przez otrzymanie certyfikatu ISO 9001:2015. Mimo, że sam kurs realizujemy przez Internet to w jego programie jest też odbycie praktyk zawodowych w ilości 160 godzin, czyli tyle, ile mielibyśmy do zrealizowania w szkole stacjonarnej.

Czym zatem różni się kurs online w Zespole Szkół KKZ od 2-letniej szkoły policealnej? Wygodą realizowania programu nauczania i czasem realizacji. W szkołach 2-letnich jak nazwa wskazuje program jest rozłożony równo na dwa lata i nie ma szans, aby szkołę ukończyć szybciej. Kurs online trwa łącznie 604 godziny (licząc z praktykami zawodowymi), ale to kursant decyduje ile i w jakie dni się uczy. Oznacza to, że można taki kurs skończyć nawet w kilka miesięcy po prostu ucząc się regularnie. A do tego uczymy się o dowolnej porze, kiedy mamy na to ochotę. Co także zwiększa efektywność przyswajanej wiedzy.