Kurs Technik Analityk AU.59 i AU.60 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/189/technik-analityk-311103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au59--au60/src-BlogWrocław

Żeby zmienić kwalifikacje zawodowe warto zapisywać się na kursy, ponieważ jest to tak naprawdę najszybsza metoda uzyskania kolejnych kwalifikacji, a jednocześnie daje nam potrzebną wiedzę. Obecnie prowadzone kursy podlegają MEN. Każda renomowana placówka prowadząca szkolenia czy kursy musi spełniać wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Nie warto wybierać pierwszej oferty kursu, którą znajdziemy, a lepiej sprawdzić czy dana instytucja może wylegitymować się jako placówka oświatowa podlegająca MEN. Tylko wtedy mamy gwarancję, że kurs prowadzony jest solidnie, a nasza wiedza faktycznie będzie po nim większa.

Zespół Szkół KKZ prowadzi wiele kursów, ale nawet te prowadzone online spełniają wymogi MEN. Dlatego warto się tutaj uczyć. Jeśli ktokolwiek nie zdążył wziąć udziału w kursie technik analityk Kurs AU.59 i Kurs AU.60 (dawniej Kurs A.59 i Kurs A.60), który odbył się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku we Wrocławiu, to może się zapisać nawet dzisiaj na kurs online! Szkoły KKZ nie tylko spełniają wymagania stawiane przez MEN, ale też realizują podstawę programową dla kwalifikacji technik analityk: przygotowanie sprzętu, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych (AU.59, dawniej A.59) oraz wykonywanie badań analitycznych (AU.60, dawniej A.60). Ale uwaga! Można zapisać się na kurs i uczyć obu kwalifikacji jednocześnie, albo wybrać jedną np. wykonywanie badań analitycznych AU.60 (A.60) i uczyć tylko w tym kierunku.

Co nam daje taki kurs? Przede wszystkim wiedzę o podstawowych zadaniach analityka. Między innymi jest to pobieranie i przygotowywanie próbek materiału do analizy, dobieranie właściwej dla próbki metody analizy, przygotowywanie roztworów odczynników czy też samo przeprowadzanie badania próbki krok po kroku. Oczywiście będzie też mowa o obsłudze aparatury laboratoryjnej czy organizacji stanowiska pracy i BHP tego zawodu. Może jednak powstawać pytanie czy wiedza teoretyczna wystarczy? Otóż warto wiedzieć, że w zakres programu kursu dla technika analityka wchodzi też aż 160 godzin praktyk zawodowych, podczas których w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie można wprowadzać wiedzę teoretyczną w życie pod okiem specjalistów. Sam kurs możemy realizować równolegle do odbywania praktyk zawodowych. A zatem nie tracimy czasu na realizowanie jednego etapu po drugim. Dzięki temu kurs można skończyć nawet w ciągu 3 miesięcy. Co jest ogromną różnicą w stosunku choćby do nauki w 2-letniej szkole policealnej.

Warto wiedzieć, że po ukończeniu kursu Szkoły KKZ można zapisać się na państwowy egzamin OKE. Po zdaniu takiego egzaminu uzyskujemy dożywotnio tytuł technika analityka z wybraną kwalifikacją.