Technik grafiki i poligrafii cyfrowej kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/311/technik-grafiki-i-poligrafii-cyfrowej-311943-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au54--au55/src-BlogKwalif

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej w swojej pracy zajmuje się opracowywaniem różnego rodzaju projektów graficznych, które mogą mieć charakter informacyjny lub reklamowy. Osoba z takim wykształceniem kierunkowym ściśle współpracuje z działem reklamy oraz marketingu. W pracy przydaje się między innymi duża kreatywność i wyczucie estetyki, jak również umiejętności tworzenia różnorodnych projektów graficznych z wykorzystaniem nowoczesnych programów. Aby móc pracować w zawodzie technika grafiki i poligrafii cyfrowej niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, które można zdobyć między innymi poprzez uczestnictwo w specjalistycznym kursie kwalifikacyjnym. Na polskim rynku tego typu kurcze dostępne są między innymi w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Kwalifikacyjny kurs zawodowy na stanowisko technika grafiki i poligrafii cyfrowej realizowany przez szkołę KKZ jest nowoczesnym szkoleniem internetowym, odbywającym się z wykorzystaniem funkcjonalnej platformy e-learningowej.

Na panelu dla każdego uczestnika zamieszczane są wykłady, prezentacje i różnorodne dodatkowe załączniki przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów czuwających nad poprawnym przebiegiem procesu dydaktycznego. Nauka w kursie jest w dużej mierze indywidualna oraz nastawiona na osiąganie osobistych efektów kształcenia. Dzięki temu każdy uczestnik kursu może zrealizować szkolenie w dowolnym dla siebie czasie – najbardziej zaangażowani kursanci kończą naukę w ciągu nawet 3 miesięcy. Wszystko to sprawia, że kwalifikacyjny kurs internetowy dostępny w ofercie Zespołu Szkół KKZ jest doskonałą alternatywą dla nauki w szkole zawodowej czy w szkole policealnej, gdzie edukacja trwa z góry założony okres czasu, czyli najczęściej dwa lata. W trakcie kursu realizowana jest nowa podstawa programowa, a zawartość merytoryczną prezentowanych treści zawiera zarówno elementy teoretyczne, jak i praktyczne, dzięki czemu możliwe jest kompleksowe przygotowanie do zawodu.

Kurs pozwala uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie przygotowywania oraz wykonywania prac graficznych i publikacji cyfrowych (Kurs AU.54), a także w zakresie drukowania cyfrowego i obróbki druku (Kurs AU.55). Po odbyciu kursu przewidziana jest możliwość podejścia do egzaminu certyfikującego zorganizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a w konsekwencji uzyskanie tytułu zawodowego Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Kurs posiada certyfikat ISO będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia – dzięki temu każdy uczestnik kursu może mieć pewność, że podejmując decyzję o edukacji otrzyma wszystko to, co najlepsze. Potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji w kursie są zaświadczenia wydane przez Zespół Szkół KKZ na drukach zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.