Kurs Technik Rachunkowości AU.36 i AU.65 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/196/technik-rachunkowosci-431103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au36--au65/src-BlogWroc

Żeby zostać księgowym najpierw trzeba ukończyć technikum rachunkowe albo studia wyższe w zakresie ekonomii, finansów czy właśnie rachunkowość. Ale obecnie istnieje szybsza możliwość zdobycia odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Jeśli ktoś nie zdążył wziąć udziału w kursie stacjonarnym technik rachunkowości AU.36 i AU.65, który rozpoczął się  pod koniec listopada 2018 roku we Wrocławiu, to teraz ma okazję zapisać się na kurs online. Przez cały czas (obojętnie od tego jaki trwa aktualnie semestr) można zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy technik rachunkowości o kwalifikacjach Kurs AU.36 (dawniej A.36) – prowadzenie rachunkowości albo Kurs AU.65 (dawniej A.65) – rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych.

Taki kurs odbywa się internetowo, co w praktyce oznacza, że można uczyć się kiedy nam pasuje. Nie trzeba więc spędzać każdego weekendu w szkole czy w innych narzuconych z góry terminach. Ponadto nauka w formie e-learningu w elastycznym zakresie będzie też bardziej efektywna. Nie wybieramy tylko godzin w jakich się uczymy, ale przede wszystkim jak dużo materiału na raz przyswoimy, a to z kolei rzutuje na jakość naszej nauki.

A wbrew pozorom nawet na kursie materiałów do spamiętania jest dużo. Jeżeli zdecydujemy się na obie kwalifikacje, to będzie to ponad 1000 godzin nauki, w tym 160 godzin praktyk. Oznacza to też, że trzeba dobrze wybrać placówkę organizującą kursy, bowiem chcemy przecież spędzić te godziny na nauce w zakresie pracy z dokumentami księgowymi, samym księgowaniu operacji gospodarczych czy wyliczaniu wyników finansowych przedsiębiorstwa. Jest to konieczne, aby móc podejść do egzaminu organizowanego przez OKE i zostać technikiem rachunkowości.

Liderem w prowadzaniu tego typu kursów jest Zespół Szkół KKZ. Po pierwsze jest to placówka oferującą rzetelną wiedzę i wygodny sposób nauki. Po drugie wszystkie kursy prowadzone są zgodnie z wymogami Ministra Edukacji Narodowej, a po trzecie Szkoły KKZ mają wystawiony certyfikat ISO, który potwierdza jakość usług świadczonych przez tę placówkę. Warto też zwrócić uwagę, że wszystkie wystawiane dokumenty zgodne są z drukiem MEN. Oznacza to, że będą ważne w każdym zakładzie pracy, ponieważ w Polsce to właśnie Minister Edukacji Narodowej gwarantuje poziom nauczania.

Same kursy kwalifikacyjne na technika rachunkowości w formie online pozwalają na uczenie się i odbywanie praktyk równolegle. Można z powodzeniem w ciągu dnia zaliczyć kilka godzin praktyk, a popołudniu realizować kurs i zaliczać kolejne działy materiału. Nie jest to możliwe w standardowym trybie nauki, dlatego też kursy internetowe kończy się o wiele szybciej, mimo że zakres materiału i liczba godzin kursu jest bardzo podobna do nauki w szkole stacjonarnej.