Technik Rachunkowości zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/196/technik-rachunkowosci-431103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au36--au65/src-BlogZarob

Zarobki w księgowości są od lat bardzo wysokie. Nawet osoba na początku swojej kariery zawodowej, świeżo po szkole może liczyć na pensję o wiele wyższą niż krajowe minimum. Nawet technik rachunkowości zarobki otrzyma wyższe niż inni absolwenci techników. Zaraz po ukończeniu nauki lub mając niewielkie doświadczenie w księgowości można liczyć na pensję w wysokości około 2,5 tysiąca złotych netto. A wraz z doświadczeniem w pracy i zdobywaniem kolejnych kwalifikacji zawodowych można liczyć na coraz wyższe zarobki, często nawet przekraczające 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Ale czy osoba pracująca w innym zawodzie może zrobić takie kwalifikacje z tytułem technika? A jeśli już uczysz się w technikum na innym kierunku czy możesz zmienić kierunek na ten lepszy? Obecnie można wszystko! Wystarczy mieć wykształcenie średnie i ukończone 18 lat, aby zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy technik rachunkowości o kwalifikacjach Kurs AU.36 (dawniej Kurs A.36) – prowadzenie rachunkowości albo Kurs AU.65 (dawniej Kurs A.65) – rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych. A nawet można się uczyć obu kwalifikacji zawodowych na raz! I to w dogodnej formie nauki e-learning.

Czy kurs jest na pewno dobrym rozwiązaniem? Tak, ale trzeba znaleźć placówkę oświatową o wysokiej renomie, która faktycznie spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Wszystkie wymagania stawiane przez MEN spełnia m.in. Zespól Szkół KKZ. A do tego posiada wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015, co oznacza, że spełnia nie tylko normy ministerstwa, ale też ma poświadczoną wysoką jakość usług certyfikatem ISO.

Jeżeli chodzi sam kurs to jest on prowadzony metodą e-learningową, która także jest uznawana przez MEN. W zależności od tego jaką kwalifikację chce się uzyskać ilość godzin może być inna. Jednak wybierając obie kwalifikacje – AU.36 i AU.65 czas kształcenia wspólnego to 182 godziny, oraz 338 i 358 godzin dla obu kwalifikacji. Trzeba też odbyć praktyki w liczbie 160 godzin, co razem daje aż 1038 godzin nauki! Ale uwaga! Szkolenie praktyczne można odbywać równolegle z teoretycznym. A przeliczając to na czas pracy wystarczy zaliczyć miesięczne praktyki na cały etat.

Kursy zawodowe są najlepszą alternatywą dla tradycyjnych szkół, studiów wyższych czy choćby dwuletnich szkół policealnych, ponieważ mimo dużej ilości godzin to my decydujemy o tym, kiedy się uczymy. Oznacza to, że taki kurs można zaliczyć nawet w kilka miesięcy. A dzięki dużej liczbie godzin i programowi nauczania zatwierdzonemu przez Ministra Edukacji Narodowej można mieć pewność, że z takiej formy nauki odniesiemy same korzyści.