Kurs cukiernik TG.04 (dawniej T.4)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/267/cukiernik-751201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-tg04/src-BlogCukiernik

Słodkiego, miłego życia? To nie tylko fragment znanej wszystkim dobrze piosenki, ale także wizja pracy zawodowej jako cukiernik. Osoby obdarzone kulinarną pasją, niebywałym zmysłem smaku oraz bogatą wyobraźnią w tym fachu odnajdą się znakomicie. Uwieńczenie ważnych uroczystości poprzez misternie zdobiony tort czy kolorowe muffiny to niekończące się zapotrzebowanie. Jednak najsłodszy zawód świata wciąż jest niewystarczająco zasilany młodą kadrą. Praca cukiernika to przede wszystkim wytwarzanie wszelkiego rodzaju smakołyków takich jak ciasta, ciasteczka, czekolady i finezyjne nie tylko pod względem wyglądu słodycze. W tym zawodzie wymaga jest znajomość różnorodnych przepisów, umiejętności łączenia ze sobą smaków, jak i posiadanie zdolności manualnych, cierpliwości czy też bogatej wyobraźni.

To wszystko sprawia, że edukacji w tej branży wciąż nigdy nie za wiele. Stąd też Zespół Szkół KKZ zadbał o to, aby zasilić odpowiednio polski rynek pracy. W ciągu kilku miesięcy przy wsparciu wybitnych specjalistów branżowych udało się stworzyć nową, innowacyjną formę nauczania. Chodzi o internetowy kurs cukiernika, który w 100% pokrywa się z założeniami zawartymi w zapisach kwalifikacji – Kurs TG.04, które dawniej obowiązywały jako Kurs T.4. Dotyczą one przede wszystkim magazynowania surowców cukierniczych, wytwarzania wyrobów cukierniczych oraz dekorowania smakołyków łącznie z ich przygotowaniem do dystrybucji. Zespół Szkół jako podmiot składający się z wielu organizacji działających na tych samych zasadach co szkoły publiczne zaproponował online szkolenie nie tylko dla młodych osób, ale także starszych, doświadczonych już w branży, aby dać możliwość powtórzenia materiału lub odświeżeni sobie wielu informacji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w pełni popiera działalność Szkół KKZ, zachęca także do udziału w internetowych szkoleniach. Dostępne są przez całą dobę, więc o każdej porze dnia i nocy można zasiąść do nauki i przerobić dowolny zakres partii materiału. Nie ma potrzeby pośpiechu, gdyż w tym przypadku nie obowiązuje żaden harmonogram zajęć, a wszystkie zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne są zawarte na platformie edukacyjnej. Usługa ta została oznaczona certyfikatem ISO, co świadczy o najwyższym stopniu jakości. Pracodawcy oczekujący nowych cukierników na rynku pracy mogą być wkrótce zadowoleni. Ofert pracy z pewnością nie brakuje, a pensja w zależności od ilości i rodzaju zleceń może stanowić nie tylko zmianę zawodową dla kursanta, ale także dotyczyć może statusu majątkowego. Już wkrótce Polska może słynąć z wybitnych cukierników, którzy w piekarniku potrafią skomponować prawdziwe dzieło sztuki!