Kurs krawiec AU.14 (dawniej A.71)

Kurs krawiec AU.14

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/259/krawiec-753105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au14/src-BlogKrawiec

Wbrew pozorom krawiec to wciąż bardzo potrzebny zawód na rynku pracy. Co prawda większość osób kupuje ubrania w sklepach sieciowych, ale to z kolei oznacza, że mogą one nie być idealnie dopasowane, a więc wymagają poprawek. W Polsce coraz prężniej rozwijają się więc autorskie, młode marki, które stawiają na krótkie serie produktów i sprzedają je jako limitowane edycje. Kto dokonuje poprawek gotowych ubrań lub szyje je dla projektantów? Oczywiście, że krawiec. Dlatego osoby, które lubią modę lub też same myślą o założeniu własnej marki odzieżowej powinny zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Można to zrobić zapisują się na kurs krawiec Kurs AU.14 (dawniej Kurs A.71) w Zespole Szkół KKZ.

Na kursie można zdobyć kwalifikacje zawodowe w ramach specjalizacji projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych. Taka specjalizacja przyda się wszystkim osobom, które chcą szyć ubrania. Nie tylko tym, które myślą o pracy projektanta. Nie można się nastawiać na to, że będziemy dokonywać tylko poprawek krawiecki. Sporo osób przychodzi też do krawca z rysunkiem, aby uszyć taką samą rzecz, a do tego trzeba zrobić projekt, pobrać wymiary, zrobić wykrój i dopiero wtedy zacząć szyć. A zatem taka specjalność i wiedza, którą na niej zdobędziemy zawsze się przyda, obojętnie od miejsca, w jakim chcemy pracować.

Kursy w Zespole Szkół KKZ są prowadzone przez platformę e-learningową. Oznacza to, że są to kursy online. Aby się na nie zapisać wystarczy mieć ukończone 18 lat i skończoną co najmniej szkołę podstawową. Można więc powiedzieć, że są to kursy dla wszystkich. Dzięki temu, że są realizowane przez Internet można je zacząć zaraz po zapisaniu się. Nie trzeba czekać aż zacznie się nowy semestr nauki. Sami też decydujemy z jaką intensywnością się uczymy, ale warto wiedzieć, że kurs przewidziany jest na 684 godziny nauki. A zatem z powodzeniem można go ukończyć w kilka miesięcy, nawet nie ucząc się zbyt regularnie.

Kursy organizowane przez Zespół Szkół KKZ są zgodne z wymaganiami MEN. Ponadto ich podstawa programowa jest taka sama jak podstawa ustalona dla zawodu krawca przez Ministra Edukacji Narodowej. Po ukończeniu kursu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN. A zatem są to potwierdzone kwalifikacje zawodowe przez najwyższą instytucję oświatową w Polsce. Wiele osób zapisuje się do Szkół KKZ dlatego, że mają one wydany certyfikat jakości ISO 9001:2015, co jest wyznacznikiem jakości jaką oferuje ta placówka swoim kursantom. Ważne jest, aby wybrać kurs, który nie tylko uczy zawodu, ale też jest realizowany zgodnie z wymaganiami MEN przez placówkę, która sama uzyskała już certyfikaty.