Kurs betoniarz-zbrojarz BD.12 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/234/betoniarz-zbrojarz-711402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd12/src-BlogWrocław

W społecznym środowisku pracy betoniarza-zbrojarza pracuje się zarówno w zespole, jak i indywidualnie. Jednak w głównej mierze to zależy od wielkości i pilności wykonywanych zadań. Na budowach tworzone są zespoły, które składają się także z brygadzisty i cieśli. Bliskie współdziałanie tych wszystkich osób ma wpływ na końcowy efekt pracy. Wiąże się to jednak z tym, że betoniarze-zbrojarze często pracują poza stałym miejscem zamieszkania. Z tego powodu pracodawcy często starają się zorganizować zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy. Osoby zatrudnione na stanowisku betoniarz-zbrojarz pracują w zróżnicowanych środowiskach, może być to zakład produkcyjno-budowlany, gdzie wykonywane są prace w halach, czyli w pomieszczeniach ogrzewanych zimą oraz zamkniętych.

Sytuację betoniarz-zbrojarzy w Polsce chce poprawić Zespół Szkół KKZ, który od wielu miesięcy rozpoczął pracę nad środkiem, który sprawiłby, że na rynku pracy obecnych jest więcej osób wykształconych w tym kierunku. Po długich i często trudnych rozmowach wprowadzono innowacyjny pomysł, który kiełkował w głowach specjalistów już od kilku lat. Mianowicie chodzi o internetowy kurs betoniarz-zbrojarz o sygnaturze specjalizacji Kurs BD.12, czyli wg nowej podstawy programowej oznaczający wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich. Pomysł bardzo przypadł do gustu zwłaszcza młodszej części kandydatów zainteresowanych szkoleniami. W głównej mierze w ten sposób znalazło się miejsce dla wszystkich, którzy kilka tygodni temu niestety nie mogli rozpocząć nauki w trybie stacjonarnym we Wrocławiu, ponieważ zabrakło wolnych miejsc.

Uczestnictwo w internetowym szkoleniu betoniarz-zbrojarz można wykupić w naprawdę korzystnej cenie. Dodatkowo w tym przypadku kandydat nie dowie się o deadline, nie otrzyma harmonogramu zajęć. To nie w przypadku zdalnej nauki, który odbywa się, kiedy tak naprawdę tego chcemy i z dowolnego miejsca. W ten sposób nie trzeba się martwić o praktyki zawodowe, które można w tym czasie realizować. Tym sposobem nie w dwa lata, a w kilka miesięcy można uzyskać nowe doświadczenia i kwalifikacje, które poświadczone są autentycznym dokumentem, drukowanym na tym samym szablonie, co w przypadku szkół stacjonarnych. Zespół Szkół KKZ należy pochwalić, w żaden sposób nie przypomina firmy. Poza tym ta placówka oświatowa jest wpisana w rejestrze instytucji szkoleniowych, dzięki czemu nawet osoby bezrobotne mogą udać się do Urzędu Pracy o dofinansowanie. Działalność Szkół KKZ popiera w pełni Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wykorzystanie metod e-learningowych to przyszłość, z której będzie czerpać coraz więcej pracodawców.