Zaktualizowano dnia 26 czerwca 2024
Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/276/ciesla-711501-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-bd11/src-BlogCieśla
Zawód cieśli to jeden z najtrudniejszych w branży budowlanej. Osoby, które zdecydują się na naukę tego fachu poprzez przyuczenie będą mogły jedynie wykonywać tylko prostsze prace ciesielskie. Niezbędne jest ukończenie szkoły zawodowej o odpowiednim profilu, choć to nie stanowi jedyną dostępną możliwość. Można też spróbować w stacjonarnych jednostkach egzaminacyjnych, gdzie odbywają się wykłady na ten temat, zajęcia te teoretyczne, jak i praktyczne. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na tego typu specjalistów, niestety zainteresowanie tym zawodem od strony osób młodych nie jest zadowalające i nie wystarczy pokryć wymagań rynku pracy. Zawód cieśli mogą podjąć również osoby starsze, gdyż w tym fachu nie ma granicy wieku, ograniczeniem w takiej sytuacji mogą być tylko wymagania fizyczne.
Wszystko pod uwagę wziął zespół wybitnych specjalistów, który został powołany przez Szkoły KKZ. To renomowane jednostki oświatowe, które funkcjonują na tych samych prawach co szkoły publiczne. Po wielu miesiącach rozmów, prac całego sztabu powstała nowa inicjatywa, która miała na celu zmianę sytuacji na rynku pracy. Sukces był widoczny już na samym początku, gdyż internetowy kurs cieśli od samego startu zrobił furorę. Obejmuje one wszelkie założenia, które pokrywają się z kwalifikacjami zawodowymi obecnie obowiązującymi, czyli Kurs BD.11, a dawniej kryjącymi się pod symbolem Kurs B.15. Dotyczą one wykonywania konstrukcji drewnianych, tworzenia form i deskowań elementów betonowych i żelbetonowych, a także wykonywania remontów i rozbiórek konstrukcji drewnianych.
Osiągnięcie Zespołu Szkół KKZ jakim jest internetowe szkolenie cieśli zaczęło przyciągać rzeszę chętnych do wykonywania tego zawodu. To przede wszystkim komfort, gdyż uczyć się można o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca, gdzie ma się dostęp do Internetu. Stworzona przez wybitnych specjalistów ze Szkół KKZ platforma edukacyjna zawiera wszelkie niezbędne materiały, z którymi należy zapoznać się przed podejściem do egzaminu końcowego. Jego zaliczenie pozwala na uzyskanie certyfikatu poświadczające legalną możliwość wykonywania tego zawodu. Ministerstwo Edukacji Narodowej w pełni pochwala działania Zespołu Szkół KKZ, innowacyjna forma nauki w żaden sposób nie urąga szlachetności zawodu cieśli, a w zamian wspiera rynek pracy. Co za tym idzie, pracodawcy przychylnym okiem spoglądają na cieślę, który wykształcony jest poprzez ten proces. Interaktywna nauka poświadczona jest certyfikatem ISO, co oznacza, że Szkoły KKZ świadczą tę usługę z najwyższą dbałością. Nie warto zwlekać z podjęciem decyzji i spróbować swoich sił w tym zawodzie bezpośrednio ze swojego domu!