Drukarz zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/282/drukarz-732201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au17/src-BlogZarobki

Jednym z najlepiej opłacanych zawodów w Polsce jest drukarz. Po pierwsze osoby prowadzące własną działalność mogą liczyć na zarobki rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Po drugie nawet drukarz zatrudniony na etacie może liczyć na solidną pensję, oscylującą w okolicach średniej krajowej. Tak naprawdę zarobki w tej branży uzależnione są od tego, jakiego typu projekty realizuje drukarnia. Ponadto za drukarnie uważa się też punkty ksero, które świadczą drobne usługi drukowania na przykład dokumentów czy prac dyplomowych dla studentów. I z takiej działalności można zarobić całkiem sporo.

Drukarz zarobki najczęściej osiąga na poziomie 4500 złotych brutto miesięcznie. Ale jeśli nie jest pracownikiem etatowym, a właścicielem działalności gospodarczej to może liczyć nawet na przychody rzędu 4-8 tysięcy złotych z jednej maszyny drukarskiej. Bardzo często ze względu na rodzaj działalności przelicza się dochody drukarni przez pryzmat maszyn drukujących. Dlatego nawet chcąc pracować w drukarni jako pracownik na umowę o pracę trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe, aby umieć obsługiwać maszyny drukarskie. Niestety w tej branży jeden błąd w ustawieniach maszyny może skończyć się stratami surowca za kilka tysięcy złotych, albo nawet usterką bardzo drogiej maszyny. Z tego powodu nie tylko osoby, które planują założyć własną drukarnie muszą mieć doświadczenie zawodowe, ale i pracownicy muszą być dobrze przeszkoleni.

Jak zdobyć kwalifikacje zawodowe w tej dziedzinie? Można zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy drukarza online, który organizuje Zespół Szkół KKZ. Podczas kursu można zdobyć kwalifikacje zawodowe w realizacji procesów drukowania z form drukowanych Kurs AU.17 (dawniej Kurs A.15). Kurs internetowy można ukończyć szybciej niż szkolenie w szkole stacjonarnej. A co z jego jakością? Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a zatem nauka nawet podczas kursu online, będzie tak samo wartościowa jak w tradycyjnej szkole. Ale ukończymy ją szybciej, ponieważ podczas kursu internetowego, to my decydujemy jaki czas poświęcamy na naukę, a zatem im więcej się uczymy, tym szybciej skończymy kurs. Nie ma tu rozpisanego grafiku jak w wypadku szkół 2-letnich. Taki kurs można więc skończyć w 3 miesiące i mieć ważne kwalifikacje zawodowe.

Ponadto Szkoły KKZ mogą się pochwalić certyfikatem ISO 9001:2015 oraz realizacją podstaw programowych ujętych w Rozporządzeniu MEN dla zawodu drukarza. Dlatego warto zapisać się na kurs właśnie tutaj, aby zdobyć nowy zawód, wiedzę i umiejętności, oraz co równie istotne zaświadczenie potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych zgodnych z wymogami MEN.