Kurs Elektromechanik pojazdów samochodowych MG.12 (dawniej M.12)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/231/elektromechanik-pojazdow-samochodowych-741203-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg12/src-BlogElektrPoj

Osoba zajmująca stanowisko elektromechanika pojazdów samochodowych powinna posiadać podstawowe umiejętności w zakresie wiedzy na temat budowy i obsługi pojazdów. Spośród obowiązków do wykonania elektromechanik musi opanować informacje dotyczące diagnostyki i naprawy elektrycznych, elektronicznych układów pojazdów samochodowych. Ciągle zmieniająca się technologia sprawia, że wiedza powinna być nieustannie aktualizowana. Dynamiczny wzrost liczby pojazdów poruszających się na naszych drogach sprawia, że tego typu specjalistów wciąż brakuje. Zwłaszcza tych doświadczonych, którzy rzetelnie wykonują swoje zadania, zaspakajając zapotrzebowanie na usługi w branży motoryzacyjnej. Kontrolowanie stanu technicznego pojazdów nie należy do najłatwiejszych, a jest to szalenie istotna i odpowiedzialna praca, podczas której nie może dojść do błędu.

Z wagi tego zawodu zdają sobie sprawy specjaliści Zespołu Szkół KKZ. Na podstawie przeprowadzonych wielu burz mózgów stworzyli innowacyjną metodę kształcenia się. Chodzi o internetowy kurs elektromechanika pojazdów samochodowych, czyli naukę za pośrednictwem komputera i Internetu. W ten sposób, bez wychodzenia z domu można zmienić zakres swoich umiejętności zawodowych. Teraz nie będzie konieczne chodzenie do dwuletniej szkoły, wystarczy zasiąść o dowolnej porze przed ekranem swojego monitora i rozpocząć proces kształcenia się. Zespół Szkół KKZ wszystko przemyślał, zadbał o odpowiednie zaplecze. Wszelkie materiały konieczne do zdania egzaminu kwalifikującego są zgromadzone na platformie edukacyjnej, która w intuicyjny sposób może być obsługiwana przez zarówno osobę biegłą w obsłudze komputera, jak i nie. Należy też wspomnieć o twórcach internetowego szkolenia elektromechanika pojazdów samochodowych. Otóż wszystkie świadczone usługi przez te jednostki oświatowe posiadających te same uprawnienia co szkoły publiczne są oznaczone certyfikatami ISO. Ponadto zaliczenie testu końcowego pozwala na zdobycie autentycznego dyplomu, który drukowany jest na tych samych szablonach, co w szkołach stacjonarnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej już od wielu lat bardzo pochlebnie wypowiada się na temat poczynań Zespołu Szkół KKZ.

Nie ma się co dziwić, wielu kursantów, którzy skorzystali ze wspomnianej platformy ma bardzo dużą zdawalność egzaminów CKE. Także pracodawcy chwalą sobie działalność Szkół KKZ, gdyż właśnie z tego źródła wywodzi się najwięcej młodych, obiecujących specjalistów w zakresie elektromechaniki pojazdów samochodowych. Zdobycie umiejętności w tym zawodzie sygnowanych jako Kurs MG.12, a dawniej Kurs M.12 to furtka do bardzo dobrze zarobkowej pracy, gdyż elektromechanicy na pewno nie mogą narzekać na liczbę zgłoszeń i klientów, którzy potrzebują wsparcia technicznego.