Kurs technik elektronik EE.03 i EE.22

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/232/technik-elektronik-311408-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee03--ee22/src-BlogElektronik

Technik elektronik to bardzo ciekawy, rozwojowy, przyszłościowy i dochodowy zawód. Jednak można się go nauczyć nie tylko w szkołach zawodowych, ale też w technikach czy na kursach. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo popularne, ponieważ można je ukończyć w kilka miesięcy, a mieć wiedzę jak po kilku latach nauki w szkole tradycyjnej. Ponadto na kurs może zapisać się praktycznie każda osoba. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i co najmniej szkołę podstawową, aby móc wziąć udział w takim kursie.

Ponadto same kursy można zrobić też przez Internet. Oznacza to, że nawet osoby aktywnie pracujące zawodowo, które po prostu chcą zmienić pracę albo się dokształcić, z powodzeniem mogą zapisać się na taki kurs. Sam kurs można też robić podczas nauki w innej szkole. A zatem w tym samym czasie można uzyskać dwa zawody. Kursy internetowe po prostu umożliwiają naukę wtedy, kiedy nam to pasuje. Co prawda każdy kurs ma odgórnie ustalony zakres godzin trwania oraz program, ale to my sami decydujemy ile czasu będziemy kurs realizować i jak sobie podzielimy materiał. Z tego powodu można spokojnie dopasować tempo nauki do swoich potrzeb czy możliwości. Każda osoba, która ukończyła kurs internetowy uważa tę metodę nauki za najbardziej przystępną i efektywną.

Jeśli interesuje nas zawód elektronika, to warto zapisać się na kurs technik elektronik Kurs EE.03 i EE.22 (dawniej Kurs E.6) w Zespole Szkół KKZ. Na kursie internetowym realizowana jest podstawa programowa, dlatego bez problemu nauczymy się tego samego, co na przykład w 2-letniej szkole policealnej. Dostępna na kursie specjalizacja zawodowa to EE.03 (dawniej E.6), czyli montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych. Jest to z jednej strony bardzo szeroka specjalizacja, a z drugiej dość uniwersalna, ponieważ daje możliwość pracy w wielu firmach czy też na różnych stanowiskach.

Zespół Szkół KKZ specjalizuje się w prowadzeniu kursów zawodowych przez Internet. Ponadto spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, a metoda nauki na kursach także zgodna jest z wymogami zawartymi w Rozporządzeniu MEN. Dzięki spełnieniu tych wymagań przez Zespół Szkół KKZ możemy mieć pewność, że kursy zawodowe są naprawdę wartościowe, a nauka na nich przyniesie nam realne korzyści. Szkoły KKZ spełniają też standardy ISO, co potwierdza wydany tej jednostce certyfikat ISO 9001:2015. Warto więc zapisać się na kurs internetowy, ponieważ daje taki sam zakres wiedzy i uprawnienia, jak nauka w szkole stacjonarnej. Jednak zawsze trzeba wybrać placówkę, jak Szkoły KKZ, która ma uprawnienia do prowadzenia kursów zawodowych nadane przez MEN, oraz posiada certyfikaty potwierdzające jakość jej usług.