Kurs Technik Usług Kosmetycznych AU.61 i AU.62 (dawniej A.61 i A.62)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/199/technik-usług-kosmetycznych-514207-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au61--au62-/src-BlogKosmet

Technik usług kosmetycznych często jest mylony z zawodem kosmetyczki. Jest to jednak spory błąd, ponieważ technik usług kosmetycznych cechuje się znacznie wyższymi kwalifikacjami zawodowymi, a zakres jego obowiązków w pracy jest znacznie szerszy. Osoba zatrudniona na takim stanowisku zajmuje się nie tylko wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych oraz upiększających z wykorzystaniem różnorodnych specyfików oraz urządzeń i akcesoriów, ale również przeprowadza diagnozę kosmetyczną i udziela porad w zakresie odpowiedniej pielęgnacji skóry całego ciała (nie tylko twarzy).

Praca technika usług kosmetycznych jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca – nie tylko ze względu na fakt, że pracownik powinien posiadać dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale również wiedzę z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy oraz podstaw medycyny. Specyfika zawodu związana jest również z nieustannym kontaktem z ludźmi, dlatego też bardzo ważne są wysokie umiejętności komunikacyjne oraz dobre nastawienie do pracy. Warto także nieustannie poszerzać swoją wiedzę, ponieważ na rynku co chwila pojawiają się nowe kosmetyki i urządzenia do zabiegów kosmetycznych. Zawód ten regulowany jest przez kwestie prawne – osoba zatrudniona na stanowisku technika usług kosmetycznych lub prowadząca własny gabinet kosmetyczny powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz tytuł zawodowy.

Odpowiednie kwalifikacje zawodowe można uzyskać na specjalistycznym kursie – jest on dostępny między innymi w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Szkolenia realizowane przez tę jednostkę prowadzone są w sposób internetowy i wykorzystują nowoczesną platformę do nauki zdalnej (panel e-learningowy). W trakcie kursu realizowana jest podstawa programowa zgodna z wytycznymi MEN. Osoba będąca absolwentem kursu uzyskuje kwalifikacje według nowej podstawy programowej w zakresie wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (Kurs AU.61) i wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (Kurs AU.62). Dawniej (według starej podstawy programowej) były to kwalifikacje oznaczone odpowiednio kodem Kurs A.61 i Kurs A.62.

W trakcie kursu technika usług kosmetycznych, realizowanego przez Szkoły KKZ, poruszane są zarówno treści teoretyczne, jak i praktyczne, co pozwala na kompleksowe przygotowanie uczestnika kursu do pełnienia tego zawodu i sprostania wszystkim zawodowym wyzwaniom oraz obowiązkom. Szkolenie prowadzone jest sposób profesjonalny, a za przygotowanie materiału dydaktycznego odpowiada wykwalifikowana kadra pracowników i specjalistów w branży. Kurs technika usług kosmetycznych posiada certyfikat ISO mówiący o wysokiej jakości kształcenia. Efektywność nauki i dobre przygotowanie zawodowe potwierdzają również pozytywne recenzje i opinie, przedstawione przez absolwentów tego kursu.