Kurs tapicer AU.12 (dawniej A.10)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/284/tapicer-753402-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au12/src-BlogTapicer

Czy chciałbyś zostać tapicerem? Zawód ten należy do grupy zajęć o charakterze rzemieślniczym. Jego długa historia do dziś cieszy się sporym powodzeniem. Praca tapicera w dalszym ciągu musi sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Podstawą, aby zdobyć taki tytuł jest ukończenie szkoły zawodowej w tym konkretnym kierunku. Można też zostać pracownikiem młodocianym w zakładzie rzemieślniczym i przyuczać się zawodu. W trakcie edukacji przyszły tapicer może zdecydować się na wykonywanie zawodu w różnych warunkach. Może być to niewielki warsztat lub dojazd do zainteresowanego usługami klienta. Bardzo rzadko obecnie wykonuje się prace na wolnym powietrzu.

Sytuacja polskich tapicerów klaruje się w pozytywnych barwach, ale rosnące zapotrzebowanie na usługi specjalistów zdaje się przewyższać możliwości obecnej kadry. Stąd też sprawę w swoje ręce wziął Zespół Szkół KKZ, który wpadł na bardzo innowacyjny pomysł. Otóż w ostatnich kilku miesiącach prowadzone były wnikliwe badania, które miały na celu znalezienie recepty na sytuację związaną z niedoborem tapicerów w Polsce. W ten sposób powstał internetowy kurs tapicera, który zgodny jest w 100% z najnowszą i obowiązującą podstawą programową AU.12, która dawniej oznaczona była sygnaturą A.10. Wybitni specjaliści, a także członkowie Ministerstwa Edukacji Narodowej wypowiadają się na temat tej możliwości praktycznie w samych superlatywach. Nauka bezpośrednio z własnego domu, korzystając ze swoich prywatnych urządzeń połączonych do Internetu, to jedynie wystarczy, aby sprostać wszelkiemu zapotrzebowaniu, którego zaspokojenie ma doprowadzić do zdobycia tytułu zawodowego. Online szkolenie jest oszczędnością pieniędzy, ponieważ kurs odbywający się przez Internet nie należy do najdroższych, a także oszczędnością czasu. W przypadku zdalnej edukacji nie trzeba martwić się o dojazd, wyżywienie czy pobyt w hotelu, który zlokalizowany jest niedaleko ośrodka szkoleniowego. W kwestii online szkolenia w zawodzie tapicera nie trzeba w ogóle o tym myśleć. Wystarczy poświęcenie kilku chwil każdego dnia i usystematyzowanie sobie wiedzy, która pozwoli na uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu końcowego.

Zespół Szkół KKZ spisał się na medal. Jeśli chodzi o nauka przez Internet, usługa sprawowana jest z najwyższą dbałością, czego potwierdzeniem jest certyfikat ISO. Poza tym to nie przedsiębiorstwo, a jednostki oświatowe, które działają na takich samych uprawnieniach, co szkoły publiczne. Wpis do rejestru instytucji szkoleniowych sprawia, że przed przystąpieniem do internetowego kursu można złożyć wniosek z prośbą o dofinansowanie w najbliższym Urzędzie Pracy. Popularność nauki przez Internet rośnie z każdym rokiem i w tej chwili wydaje się najrozsądniejszą alternatywą dla osób z wieloma obowiązkami w życiu codziennym.