Kurs Technik Analityk AU.59 i AU.60 (dawniej A.59 i A.60)

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/189/technik-analityk-311103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au59--au60/src-BlogAnalityk

Technik analityk to wbrew pozorom bardzo dobry zawód dający ogromne możliwości znalezienia pracy. Czym zajmuje się taka osoba? Przede wszystkim odpowiada za przygotowanie sprzętu, odczynników chemicznych oraz próbek do przeprowadzenia badań analitycznych, ale też zajmuje się samym wykonywaniem badań. Dlatego też do podstawowych zadań osoby pracującej w tym zawodzie należy praca z próbkami od momentu ich pobrania do analizy, a także dobieranie właściwej metody analizy, obsługa aparatury laboratoryjnej w celu przeprowadzenia badania czy też opis wyników końcowych. Oczywiście trzeba też przestrzegać bardzo ściśle zasad BHP.

Jak widać praca w zawodzie technik analityk nie jest łatwa, a wręcz bardzo wymagająca. Potrzebna jest nie tylko wiedza na wysokim poziomie, aby móc zadania w pracy wykonywać poprawnie, ale też potrzebne są konkretne kwalifikacje zawodowe. Podczas analizy w laboratorium wykorzystuje się konkretne metody badań, a także sprzęt laboratoryjny, którego instrukcję obsługi trzeba znać na pamięć. Dlatego też tak ważne jest przeszkolenie pracownika przed podjęciem pracy w tym zawodzie. Jak uzyskać kompetencje technika analityka?

Bez problemu można nabyć takie kompetencje w czasie kilku miesięcy. Warto w tym celu zapisać się na kurs technik analityk Kurs AU.59 i Kurs AU.60 (dawniej Kurs A.59 i Kurs A.60) w Zespole Szkół KKZ. Wiele osób może się w tym momencie zdziwić, bo jak to tytuł technika po kursie? Otóż kursy kwalifikacyjne na technika analityka są prowadzone już od lat i są one prowadzone zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, że kursy prowadzone przez Zespół Szkół KKZ są zgodne z programem nauczania zaakceptowanym przez MEN. Na takim kursie zdobędziemy więc wiedzę, która będzie potrzebna w pracy analityka. Zaś jeśli chodzi o sam tytuł technika analityka to obojętnie od tego jaką szkołę czy kurs się skończy i tak trzeba zdać państwowy egzamin zawodowy przed OKE. Zarówno po szkole średniej o kwalifikacji technik analityk, jak i po 2-letniej szkole policealnej, a także po takim kursie.

Jednakże jest ogromna różnica w metodzie nauczania, która wpływa na korzyść korzystania z kursów w Zespole Szkół KKZ. Są one prowadzone zgodnie z wytycznymi MEN, a sama placówka posiada uzyskany certyfikat ISO 9001:2015, dlatego można być pewnym, że jakość kursu jest wysoka. Same kursy organizowane są metodą e-learningową, a także można wybrać czy uczymy się jednej kwalifikacji czy obu na raz. W wypadku technika analityka dostępne są: przygotowanie sprzętu, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych (AU.59, dawniej A.59) oraz wykonywanie badań analitycznych (AU.60, dawniej A.60). Zatem można podczas jednego kursu nabyć wiedzy z zakresu dwóch specjalności, a potem zdawać przed OKE egzamin zarówno na AU.59 jak i AU.60. Możliwe jest wybranie tylko jednej i uczenie się w tym kierunku.