Elektromechanik kwalifikacje

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/200/elektromechanik-741201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee04/src-BlogKwalif

Żeby pracować na niektórych stanowiskach pracy trzeba mieć konkretne kwalifikacje zawodowe. Obecnie akceptowane są bardzo różne dokumenty potwierdzające nabytą podczas nauki wiedzę. Jednak nadal są to i tak dokumenty potwierdzane przez MEN, czyli wydawane na wzorze zawartym w Rozporządzeniu lub przez jednostki wpisane na listę placówek oświatowych. Jedną z najbardziej pożądanych obecnie kwalifikacji zawodowych jest zawód elektronika albo elektromechanika. Przy czym ten drugi można bardzo łatwo zdobyć, a jednocześnie uzyskać wiedzę z zakresu elektromechaniki czy dokumenty potwierdzające wykształcenie.

Elektromechanik kwalifikacje może zrobić w różnych specjalizacjach. Najczęściej wybieraną jest dość uniwersalna kwalifikacja zawodowa Kurs EE.04 (dawniej Kurs E.7), czyli montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych. Pozyskanie jej pozwala na pracę zarówno w przedsiębiorstwach przemysłowych, jak i w firmach usługowych, a nawet na założenie własnej działalności gospodarczej. Jest ona niezwykle przydatna, ponieważ w obecnych czasach technologie, projekty maszyn i urządzeń czy też metody ich naprawy bardzo szybko się zmieniają. Dlatego wiele firm potrzebuje usług elektromechaników. Ale oczywiście w pierwszej kolejności są zatrudniane osoby z dyplomami ukończenia szkoły w tym kierunku.

Obecnie jednak można uzyskać kwalifikacje elektromechanika także na kwalifikacyjnych kursach zawodowych online. Wbrew pozorom kursy internetowe także zgodne są z Rozporządzeniem MEN. Jednak warto wybrać placówkę, która spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, gdzie zapiszemy się na taki kurs. Takim miejscem jest Zespół Szkół KKZ. Nie tylko organizuje kursy zawodowe w różnych specjalizacjach, ale przede wszystkim spełnia wymagania Ministra i posiada certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza wysokie standardy jakości tej jednostki.

Czy nauka na kursie internetowym różni się od nauki w trybie dziennym? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że Szkoły KKZ realizują podstawę programową dla zawodu elektromechanika wyznaczoną przez MEN. A zatem program nauki jest tym samym programem, którym podążają inne placówki oświatowe. Podczas kursu jest aż 716 godzin nauki, w tym dla kwalifikacji EE.04 aż 488 godzin. Oznacza to naprawdę bardzo dużo materiału do nauki. Ale w przeciwieństwie do chodzenia, do szkoły stacjonarnej, gdzie plan lekcji jest wyznaczony od góry i rozpisany na cały rok, tutaj podczas kursu online uczymy się indywidualnie. A to oznacza, że sami planujemy sobie naukę. Dlatego można cały kurs skończyć o wiele szybciej niż naukę w szkole, mimo że podstawa programowa jest taka sama. Uczenie się indywidualnie podczas kursu online sprawia też, że uczymy się bardziej efektywnie.