Technik technologii chemicznej zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/254/technik-technologii-chemicznej-311603-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au08--au56/src-BlogZarobki

Wiele osób zanim zacznie naukę jakiegoś zawodu najpierw sprawdza jakie są możliwości zatrudnienia oraz ile wynosi średnie wynagrodzenie. Jest to bardzo mądre podejście, ale trzeba też zauważyć, że niektóre zawody za kilka lat nie będą już tak atrakcyjne. A zatem albo trzeba zrobić w kilka miesięcy kwalifikacyjny kurs zawodowy albo wybrać zawód, który może na pierwszy rzut oka nie wydaje się być najlepszy, ale daje stałe zatrudnienie i jeszcze przez wiele lat będzie na rynku pracy potrzebny.

Jednym z takich zawodów, które zarówno można zdobyć w kilka miesięcy, jak i jeszcze przez wiele lat będą potrzebne jest technik technologii chemicznej. Warto też przyjrzeć się możliwością zatrudnienia i wynagrodzeniu. Technik technologii chemicznej zarobki osiąga na poziomie co najmniej 2300 złotych netto miesięcznie. Ale mając kwalifikacje technika można pracować także za granicą, a tam wynagrodzenie jest nawet czterokrotnie wyższe. Dlatego też można powiedzieć, że posiadanie tego zawodu pozwala na znalezienie zatrudnienia także w innych krajach. Ponadto im większa firma, tym wyższa pensja. A zatem także w Polsce można znaleźć zakłady pracy oferujące kilka tysięcy złotych miesięcznie. Wystarczy tylko przeglądać systematycznie oferty pracy.

Jednak najpierw trzeba zdobyć ten zawód. Jak to zrobić w kilka miesięcy? W tym celu trzeba zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy technika technologii chemicznej do Zespołu Szkół KKZ. Można zrobić tu dwie specjalizacje. Pierwsza to obsługa maszyn i urządzeń przemysły chemicznego AU.08 (dawniej A.6). A druga to organizacja i kontrolowanie procesów technologicznych w przemyśle chemicznym AU.56 (dawniej A.56). Kurs organizowany jest online co pozwala wziąć w nim udział każdej osobie, która ma ukończone 18 lat i co najmniej szkołę podstawową. Ponadto dzięki takiej metodzie nauki można ukończyć równolegle naukę także w szkołach dziennych czy zaocznych. Ale też jest to świetna opcja dla osób, które już pracują zawodowo i chcą uzyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe.

Czy kurs online w Szkole KKZ jest wystarczający? Zdobyte w ten sposób kwalifikacje są zgodne z Rozporządzeniem MEN. Ponadto kursy realizowane są w oparciu o podstawę programową dla danego zawodu ustalaną przez Ministra Edukacji Narodowej. Dlatego pod tym względem nie ma obaw, że kurs nie będzie dobrze przygotowany, bo o jego wartość merytoryczna dba samo MEN. Natomiast Szkoły KKZ mają wydany też certyfikat ISO 9001:2015, który poświadcza jakość usług, a co za tym idzie wysoką jakość oferowanych kursów. Można więc powiedzieć, że z gwarancją nauki na wysokim poziomie od MEN i certyfikatem ISO taka szkoła dobrze przygotuje nas do zawodu.