Elektromechanik zarobki

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/200/elektromechanik-741201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee04/src-BlogZarobki

Przeglądając oferty pracy wiele osób bierze pod uwagę jako najważniejszy czynnik decydujący o chęci aplikowania na dane stanowisko wysokość oferowanej pensji. Oczywiście równie ważne jest stanowisko – im wyższe, tym lepiej. Ale też ważna jest renoma firmy, która zatrudnienia dokonuje. W Polsce jest przewaga przedsiębiorstw produkcyjnych nad usługowymi. Jednak są branże jak na przykład IT, które prężnie się rozwijają bazując na świadczeniu usług. Mimo to i w nich potrzebni są specjaliści nie tylko od sprzedaży usług, ale też od sprzętów, na których są one realizowane. Mówiąc wprost w branży IT oprócz działu marketingu i programistów, potrzebni są też elektromechanicy. Przecież bez dobrego i sprawnie działającego komputera czy serwera nie da się pracować. Tak samo przedsiębiorstwa produkcyjne, o ile nie jest to manufaktura, to potrzebują maszyn i urządzeń elektrycznych, które będą produkować wyroby.

A pracą z takimi urządzeniami zajmują się głównie elektromechanicy. Zatem czy elektromechanik zarobki może mieć na tyle kuszące, aby zdobyć ten zawód? Szacuje się, że elektromechanik zarabia średnio 4500 złotych brutto miesięcznie. Jednak w tym zawodzie jest wiele możliwości zatrudnienia, a sama pensja zależy od konkretnej specjalizacji, obejmowanego stanowiska, a nawet od wielkości firmy, w której otrzyma się zatrudnienie. Ponadto jeszcze na wyższe zarobki można liczyć pracując za granicą. Dlatego też sporo osób po uzyskaniu takich kwalifikacji zawodowych, udaje się do pracy do innego państwa w obrębie UE. Uzyskane w Polsce dokumenty, jeśli są zgodne z wzorem MEN, będą ważne również w innych krajach Unii Europejskiej. Dlatego jeśli mamy możliwość się przeprowadzić, warto wziąć pod uwagę także inne państwa w Europie, gdzie osób z takim zawodem się chętnie zatrudnia.

A jak zdobyć kwalifikacje elektromechanika? Można po prostu ukończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy w Zespole Szkół KKZ, który organizowany jest przez Internet. W ramach kursu można uczyć się specjalizacji montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych EE.04 (dawniej E.7). Czy kurs internetowy jest wystarczający, aby uzyskać dobre kwalifikacje zawodowe? Tak, ponieważ Zespół Szkół KKZ spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej, który jest najważniejszą instytucją w Polsce, jeśli chodzi o szkolnictwo. Zatem Szkoły KKZ mogą prowadzić kursy zawodowe, a nawet kursy internetowe, ponieważ jest to zgodne z Rozporządzeniem MEN. Ponadto Szkoły KKZ mają też wystawiony certyfikat ISO 9001:2015, który potwierdza wysokie standardy tej jednostki.

Dlatego szukając nowego zawodu warto zwrócić uwagę na kurs elektromechanika. A ponadto zapisują się na taki kurs, wybrać wygodną opcję nauki przez Internet, ale w jednostce, jak Szkoły KKZ, czyli w miejscu, które spełnia wymagania MEN i ISO.