Kurs elektromechanik EE.04 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/200/elektromechanik-741201-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee04/src-BlogWrocław

Obecnie jednym z bardzo często wybieranych kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe jest kurs elektromechanika. Wbrew pozorom przyda się on nie tylko osobom, które interesują się elektroniką i naprawianiem urządzeń czy nawet samochodów. Dzięki takim kwalifikacjom można pracować nawet w branży IT, która jest jedną z najlepiej płatnych w Polsce. Jak uzyskać takie kwalifikacje zawodowe?

Co prawda kurs elektromechanik EE.04 we Wrocławiu już się zakończył, ale wciąż można zapisać się na kurs internetowy. Taki kwalifikacyjny kurs zawodowy organizuje między innymi Zespół Szkół KKZ. Jest to placówka spełniająca wymagania stawiane placówkom kształcącym przez Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto sam plan nauki jest zgodny z podstawą programową dla zawodu elektromechanika ze specjalizacją montaż i obsługa maszyn i urządzeń elektrycznych Kurs EE.04 (dawniej Kurs E.7). Dlatego z powodzeniem nawet na kursie internetowym można zdobyć pożądane kwalifikacje. Sama jakość kursu jest bardzo wysoka, co potwierdza zdobyty przez Zespół Szkół KKZ certyfikat ISO 9001:2015. Ucząc się na kursie online w placówce, która spełnia wymagania MEN i ma certyfikat ISO z pewnością zdobędziemy zawód i wiedzę potrzebną do jego poprawnego wykonywania.

A gdzie można znaleźć zatrudnienie po kursie elektromechanika? Wiele osób utożsamia ten zawód z naprawą elektroniki w samochodach, jak na przykład naprawa komputerów pokładowych czy zakładanie alarmu. Oczywiście jest to możliwe, aby pracować w zakładach auto mechaniki, ale z kwalifikacją montażu i obsługi urządzeń elektrycznych tak naprawdę można pracować w wielu miejscach. Są to choćby zakłady przemysłowe, które używają maszyn przemysłowych do produkcji. Ponadto także firmy obsługowo-naprawcze potrzebują elektromechaników. Nie można zapomnieć po prostu o przedsiębiorstwach produkujących maszyny i urządzenia elektryczne. Także firmy usługowe i branże telekomunikacyjna czy IT potrzebują osób z wykształceniem w tym zawodzie do pracy. Zawsze można też założyć własną działalność gospodarczą.

Kurs internetowy przygotuj zarówno do pracy na etacie, jak i do prowadzenia własnej firmy. Tego typu kursy są skierowane do każdej osoby, która chce nabyć nowy zawód. Albo po prostu uzupełnić swoją wiedzę czy potrzebuje dokumentów potwierdzających kwalifikacje, choć doświadczenie w tym zawodzie ma. Ponieważ kursy internetowe można realizować indywidualnie, to zapisać się na nie można każdego dnia. A ponadto tylko od nas zależy ile czasu zajmie nam ukończenie kursu. Kurs dla elektromechaników trwa 716 godzin. Ale samodzielnie ustalamy sobie grafik nauki. Dlatego jedna osoba może skończyć kurs w trzy miesiące, a innej zajmie to pół roku. Taka metoda nauki jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb, ale też możliwości.