Kurs Mechanik Pojazdów Samochodowych MG.18 Wrocław

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/201/mechanik-pojazdow-samochodowych-723103-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-mg18/src-BlogWrocław

Każdego dnia polskie drogi przemierza ogromna liczba aut. Samochody jak każde inne urządzenia ulegają awariom oraz zepsuciu. Warto wtedy skorzystać z doświadczenia wykwalifikowanych mechaników samochodowych, którzy potrafią przeprowadzić odpowiednią diagnostykę oraz dokonać wymiany lub naprawy podzespołów w samochodzie.

Każdy kierowca z pewnością jest doskonale przekonany o tym, że warto posiadać zaufanego mechanika – okresowe kontrole i przeglądy pozwalają niewątpliwie zachować samochód w idealnym stanie oraz zminimalizować ryzyko ewentualnych usterek. Dobry mechanik pojazdów samochodowych to osoba wysoko wykwalifikowana, która na bieżąco rozwija swoje umiejętności i ciągle uaktualnia swoją dotychczasową wiedzę – branża samochodowa bardzo prężnie się rozwija oraz zmienia, stąd też wynika konieczność realizacji dodatkowych szkoleń.

Aby w ogóle móc rozpocząć pracę jako mechanik niezbędne jest posiadanie tytułu zawodowego i określonych kwalifikacji. Pod koniec ubiegłego roku kurs mechanik pojazdów samochodowych odbywał się między innymi we Wrocławiu. Dla osób, które nie mogły skorzystać ze szkolenia, Zespół Szkół KKZ przygotował bardzo ciekawą alternatywę, jaką jest internetowy kurs kwalifikacyjny pozwalający uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu.

Niewątpliwą zaletą szkolenia jest swobodna możliwość dopasowania uczestnictwa w kursie do swojego planu dnia oraz innych obowiązków, na przykład studiów czy pracy zawodowej – nauka za sprawą e-learningu jest prosta i przyjemna. Materiał omawiany w trakcie kursu porusza zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane ze specyfiką wykonywania zawodu mechanika samochodowego. Pozwala to uzyskać kompleksowe przygotowanie do pełnienia zawodu oraz zdobyć kwalifikacje zawodowe w zakresie “diagnozowania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych” (kod kwalifikacji Kurs MG.18).

Warto zaznaczyć, że kurs realizowany jest zgodnie z nową podstawą programową, która spełnia wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenie pod względem dydaktycznym przygotowane jest przez wykwalifikowanych specjalistów oraz posiada certyfikat ISO świadczący o wysokiej jakości kształcenia. Choć szkolenie realizowane jest w postaci internetowej pod względem efektywności kształcenia nie odbiega od typowych kursów stacjonarnych. Dodatkowo uczestnictwo w kursie jest znacznie szybszą drogą do zdobycia kwalifikacji zawodowych oraz tytułu mechanika pojazdów samochodowych, aniżeli uczestnictwo w kursach lokalnych lub w ramach nauki w szkole policealnej.

Kształcenie trwa kilka miesięcy, a po tym czasie każdy absolwent kursu otrzymuje stosowną dokumentację, która jest potwierdzeniem uzyskanych umiejętności i kompetencji oraz może rozpocząć szukanie pracy w wyuczonym zawodzie. Pozytywne recenzje innych kursantów są potwierdzeniem wysokiego profesjonalizmu kursów dostępnych w ofercie Zespołu Szkół KKZ.