Kurs Technik fotografii i multimediów AU.23 i AU.28

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kkz.edu.pl/kursy/315/technik-fotografii-i-multimediow-343105-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-au23--au28/src-BlogFotMult

Fotografia jest obecnie bardzo prężnie rozwijającym się działem, w którym zatrudnienie znajduje wiele osób. Z usług fotografa korzysta się obecnie nie tylko w ramach imprez okolicznościowych i rodzinnych, ale także celem utrwalenia upływającego czasu oraz ważnych, życiowych chwil. Wszystko to sprawia, że usługi fotograficzne cieszą się dużą popularnością oraz zainteresowaniem ze strony konsumentów. Znacznie wpływa to na popularność samego zawodu fotografa, a także na ilość kandydatów, którzy pragną rozpocząć karierę w tej branży oraz uzyskać stabilne zatrudnienie.

Aby móc pracować jako technik fotografii i multimediów niezbędne jest posiadanie określonych umiejętności oraz predyspozycji zawodowych. Niewątpliwie najważniejszą kompetencją osobą zatrudnionej na takim stanowisko jest obsługa sprzętu fototechnicznego oraz audiowizualnego – mowa tutaj o wysokiej jakości aparatach fotograficznych i kamerach. Bardzo ważna jest także umiejętność obsługi maszyn stosowanych przy wywoływaniu zdjęć oraz obróbce chemicznej, a także obsługa fachowych programów do cyfrowej obróbki fotografii. Wszystkie niezbędne umiejętności do pracy jako technik fotografii i multimediów można uzyskać na kwalifikacyjnym kursie zawodowym, który jest dostępny między innymi w ofercie Zespołu Szkół KKZ. Kurs na technika fotografii i multimediów to nowoczesne szkolenie internetowe oparte na platformie e-learningowej.

Ten rodzaj kursu gwarantuje najwyższą jakość kształcenia, a jednocześnie zapewnia dużą wygodę i elastyczność dla każdego uczestnika, ponieważ umożliwia swobodne dopasowanie trybu i czasu poświęconego na naukę do indywidualnych potrzeb każdego kursanta. Kurs realizuje nową podstawę programową zgodną z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz kompleksowo przygotowuje do pełnienia zawodu. Każdy uczestnik kursu po skończonym szkoleniu otrzymuje kwalifikacje zawodowe poświadczone stosowną dokumentacją (dyplomem oraz zaświadczeniem na druku MEN) w zakresie rejestracji, obróbki i publikacji obrazów (kwalifikacje oznaczone kodem Kurs AU.23) oraz realizacji projektów multimedialnych (Kurs AU.28). Kurs przygotowany jest przez wykwalifikowanych profesjonalistów w branży oraz posiada certyfikat ISO potwierdzający wysoką jakość kształcenia.

Szkolenie realizowane jest w czasie dogodnym dla każdego kursanta – przeciętnie trwa ono od 3 do 6 miesięcy. Dzięki temu uzyskanie kwalifikacji zawodowych jest znacznie szybsze niż nauka w szkole policealnej – kompetencje oraz umiejętności w kursie internetowym dostępnym w ofercie Zespołu Szkół KKZ nie odbiegają jednak od efektów kształcenia w typowych jednostkach stacjonarnych.